Ніби вчора купив: всі секрети по догляду за ювелірними виробами

Чи знаєте ви, що жіноча шкіра робить перли більш яскравими, золото не переносить паперу, а опалам необхідні регулярні водні процедури? І це не вигадки. Для того, щоб прикраси не втрачали привабливість і блиск, їм потрібен не тільки регулярний, а й грамотний догляд.

Як правильно носити ювелірні вироби, щоб вони виглядали новими?

Ювелірний інтернет-магазин 3Карата

Незважаючи на різновид металу та каменів, усі прикраси бажано знімати не тільки в сауні чи басейні, а також перед миттям посуду, чи приготуванні їжі. Завдяки цим простим діям можна запобігти не тільки деформації виробів, а й їхній втраті.

Ювелірний інтернет-магазин 3Карата

Парфуми та туалетну воду варто використовувати перед тим, як одягати прикраси, щоб вони не втрачали свого блиску. Якщо ви нанесли крем на шкіру необхідно залишки промокнути серветкою перед тим, як одягти каблучку чи ланцюжок.

Ювелірний інтернет-магазин 3Карата

Коштовності потребують чистки раз на півроку, навіть якщо їх не носити. Найкраще − віднести на чистку професійному ювеліру, але якщо ви вмієте правильно зберігати та носити вироби, то почистити можна і в домашніх умовах, про це − далі.

Ювелірний інтернет-магазин 3Карата

Не варто одягати коштовності, якщо ситуація передбачає різку зміну температур, наприклад у сауну. Якщо вже таке трапилось, намагайтесь зробити так, щоб прикраси були приховані під тканиною.

Ювелірний інтернет-магазин 3Карата

Не радимо займатись спортом у прикрасах − тіло людини виділяє жир та піт, які покривають вироби тонкою плівкою. Те саме стосується косметичних процедур, перукарень, маникюру. Інколи шампуні, креми, мазі можуть містити ртуть та цинк, які не надто дружні з ювелірними прикрасами та натуральним камінням.

Ювелірний інтернет-магазин 3Карата

Топази, аметисти, цитрин, хризоліти та турмаліни можуть легко деформуватися під дією прямих сонячних променів. Не варто одягати прикраси з цим камінням, вирушаючи на пляж. А от смарагди можуть сколюватись, тож важливо вберігати вироби зі смарагдом від ударів, подряпин та падіння на кам'яну підлогу.

Де і як зберігати золоті прикраси та вироби зі срібла?

Оксамит є найкращим захисником від подряпин, сколів та інших видів ушкоджень. Тож, краще, щоб шкатулки чи бокси для коштовностей з внутрішнього боку було оббито цим матеріалом. Втім, можна використовувати будь-яку м'яку якісну тканину.

Волога та кисень негативно впливають на зовнішній вигляд прикраси. Трендові настільні підставки, настінні підвіски, відкриті органайзери краще використовувати лише для біжутерії. Напівдорогоцінне каміння − топази, хризоліти, цитрини, аметисти можуть втрачати колір під тривалою дією сонячних променів.

Вироби із срібла найкраще зберігаються у закритих боксах з м’якою матерією. Для дужчого захисту туди можна також помістити пакетик із силіконовим абсорбентом, що буде вбирати вологу. Столове срібло також краще зберігати у закритих футлярах подалі від вологості.

Золото та платину можна пошкодити за допомогою звичайного паперу. Темні неестетичні плями на дорогоцінних металах проступають через хімічну реакцію із свинцем, що міститься у будь-якому аркуші.

Лайфхак! Застебніть ланцюжок чи кольє і зберігайте в такому вигляді, − не доведеться його розплутувати!

Перли не люблять конкуренцію, тому їх необхідно зберігати окремо від інших прикрас. Також вередливість цих каменів виражається у тому, що вони потребують постійної уваги − починають тускніти, якщо їх не носити.

Міцні та яскраві діаманти потребують затишку і темряви футлярів. Вони добре переносять чистку в домашніх умовах, але раз на рік їм необхідні спеціальні ультразвукові ванночки. Такі «спа-процедури» та діагностику міцності оправи проводять у будь-якого кваліфікованого ювеліра.

Рубіни, смарагди, сапфіри краще додатково загорнути у м’яку тканину або паперову серветку, а потім вже покласти до скарбнички.

Опал частково складається із води, тому його не тільки не можна піддавати високим температурам, а ще й потрібно регулярно класти у звичайну очищену воду.

Якщо ви − поціновувач ювелірних прикрас, краще купити невеликий бокс з окремими секціями для сережок, підвісок та каблучок, також такая скринька може бути чудесним подарунком до будь-якого свята.

Подарункові коробочки, мішечки для ювелірних виробів

Чистка золотих прикрас та срібного посуду

СРІБЛО Для того, щоб позбавити срібні прикраси чи прибори від затемнення, їх можна покласти у теплий мильний розчин (дитяче мило), або розчин соди і потримати там 20-30 хвилин, далі ретельно промити в чистій воді, насухо витерти м'якою тканиною, а потім спеціальною серветкою для чистки срібла. Увага! Спроби чистки за допомогою сухої соди призведуть до виникнення подряпин! Щоб затемнення не з’являлись, можна обробляти срібні вироби звичайним нашатирним спиртом раз на місяць. Після чистки прикраси та прибори витирають м’якою чистою ганчіркою без ворсу. І все ж, найкраще для срібного посуду − спеціальні розчини та серветки для чистки срібла.

ЗОЛОТО Метал можна очистити за допомогою замочування у розчині води та дитячого мила, якщо виріб не надто забруднений. Також вироби можна протерти соком цибулі, а потім промити у ванночці з чистою водою, витерти м’якою тканиною. Для білого золота та платини використовують також розчин із нашатирного спирту та перекису водню (1:2). Також для золота використовують спеціальні серветки, серветки для чистки срібла теж можна використовувати (вони більш поширені).

Якщо ви боїтесь власноруч чистити дорогі вироби − відвідайте ювелірного майстра, зазвичай процедура чистки коротка, але варто враховувати, що наприклад, топаз не чистять ультразвуком.

Коштовні речі потребують особливого відношення. Тож, якщо ставитися до них з повагою та любов’ю, вони обов’язково віддячать, примножуючи вашу красу!

Автор: Ульяна Соломко, спеціально для блога «3 Карата»

@ Інтернет-магазин «3 Карата»

Всі права захищені. Використання матеріалів блогу має супроводжуватися робочої посиланням на джерело.