Берил – камінь філософів та життєрадісних людей

Зеленому каменю-самоцвіту присвячено безліч народних переказів і повір'їв, згадки про нього зустрічаються у поезіях і фольклорі різних народів. Це, безсумнівно, найцінніший дорогоцінний камінь з каменів-самоцвітів, що поступається за своєю красою і шляхетності лише алмазу.

Назва «берил» походить від латинського Iwyllus. Існує величезне розмаїття ювелірних прикрас з берилом, так як дорогоцінний камінь володіє масою кольорів і відтінків.

Берил досить твердий, але при цьому дуже крихкий камінь, саме тому огранювання таких каменів досить складна, не всі види закріпки каменів в ювелірних виробах підходять даному виду каменів, і ціна багато в чому залежить від рідкісності й насиченості кольору каменю. Найкраще колір бериллов розкриває огранки овал і груша, а також багет октагон, серце і трильйон. Цей коштовний мінерал був персонажем одного з творів про знаменитого детектива Шерлока Холмса в книзі Артура Конан Дойля «Берилова діадема».

Природні властивості берилу

Клас мінералу: силікати.
Форма кристалів: шестигранний призматичний кристал.
Хімічна формула: Be3Al2(SiO3)6.
Сингонія: гексагональна.
Прозорість: від напівпрозорого до прозорого.
Блиск: скляний.
Твердість за шкалою Мооса: 7,5-8.
Щільність: 2,75.
Світлозаломлення або період рефракції: 1,56-1,60.
Злам: раковистий, нерівний.

Різновиди та кольори берилів

Августит − друга назва «Максис-берил», неймовірно красивий темно-синій мінерал 2-ї категорії, за кольором нагадує коштовний прозорий сапфір. Найчастіше його продають у великих огранених каменях з вагою від 10 карат. Вартість каменя залежить від насиченості кольору і включень. Вартість каменю від 100 до 150 доларів за карат. Августит є рідкісним каменем, тому при покупці необхідна гемологічна експертиза − трапляються підробки. Вироби з августитом зберігають в закритих скриньках − під дією сонячних променів камінь з часом втрачає яскравість. Камінь видобувають в Бразилії, на Мадагаскарі, в Мозамбіку, ПАР.

Аквамарин − камінь незвичайного кольору морської хвилі, кому-то цей колір нагадує льодовики на світанку, насиченість аквамаринів залежить від освітлення, кольору золота. Це дуже популярний і досить рідкісний і дорогий мінерал − його ціна залежить від відтінку, у світі чимало родовищ аквамаринів, в т.ч. в Україні, але найкрасивіші і великі камені знаходять в Бразилії, на о. Мадагаскар і Уралі (РФ). Скільки коштує аквамарин, які є найбільші зі знайдених аквамаринів читайте тут.

Берил благородний − безбарвні або дуже слабо забарвлені в жовтувато-зеленуватий, ніжно-блакитно-зелені тони, його ще називають «звичайним бериллом». Зовсім дарма цей прозорий великий яблучно-зелений камінь не користується популярністю у покупців, при якісному огранюванні його сяйво перевершує топаз. Його добувають в США, Забайкаллі (РФ), а також великі поклади дуже чистих великих берилів знаходять в Україні (Полісся). Часто зелений берил плутають з хризолітом. Ціна українського зеленого берилу стартує від 30 до 75 доларів за карат. При нагріванні він набуває більш інтенсивного відтінку.

Смарагд − найдорожчий і популярних з бериллів, відноситься до самоцвітів 1-ї категорії дорогоцінний каменів. Смарагди дуже рідко бувають прозорими, втім, їх цінують за незвичайний яскраво-зелений або м'ятно-зелений колір. Ціна смарагдів стартує від 150 доларів за карат, в середньому 250-350 $ за карат, найдорожчі камені − бліді уральські смарагди, на другому місці − насичено-зелені африканські, найбільш цінують бразильський смарагд кольору «Тіффані», особливо напівпрозорий − за ціною він змагається з рубінами. В каталозі 3 Карата представлено чимало красивих ювелірних виробів, особливо каблучок з смарагдами.

Геліодор − (девідсон) досить новий (знайдений на початку 20-го століття) прозорий золотисто-жовтий бериловий камінь, або жовтий з легким зеленим відтінком мінерал нагадує цитрин або винний топаз, названий на честь Бога сонця і при правильному огранюванні його сяйво нітрохи не гірше топазу! Камені ювелірної якості, особливо найдорожчі − медові Геліодори трапляються не так часто, ціна звичайного геліодору невисока − від 25-30 доларів за карат в залежності від прозорості й відтінку. У родовищах цей мінерал зустрічається рідше, ніж зелений берил, і добувають його в Аргентині, Бразилії, Україні, Росії, Намібії, Мадагаскарі, дуже часто він «супроводжує» аквамарин в копальнях, при нагріванні до 400 градусів геліодор втрачає жовтий відтінок і стає ... аквамарином.

Морганіт − (воробйовіт) − один з найкрасивіших берилів, рожевий або персиковий берил, з надзвичайним сяйвом, грою світла, змінює відтінок від блідо-рожевого до насичено-персикового при різному освітленні, незвичайний відтінок обумовлений додаванням марганцю в структуру берилу. Морганіт був знайдений порівняно недавно, але вже набрав популярності у США в якості ідеального каменю для заручальних каблучок. Колір морганіту проявляється в залежності від розміру каменю, чим крупніший − тим яскравіший, від цього залежить і ціна, що стартує від 80 доларів за карат. Морганіт видобувається в Пакистані, Афганістані, Бразилії, Мозамбіку, в магазині 3 Карата ексклюзивно представлена колекція коштовностей з морганітом.

Біксбіт − «червоний берил», насичений рожево-червоний, сунично-червоний напівпрозорий камінь, зазвичай містить множинні включення, нагадує блідо-пофарбований рубін. Біксбіт часто називають «червоним смарагдом», втім ціна якісних каменів набагато вище смарагду, наприклад, камінь вагою 1 карат може коштувати від 3 тис. до 10 тис. доларів, що відповідає ціні діамантів. У магазинах цей камінь не зустріти - колекціонери купують його ще на стадії огранювання.

Пеццоттаїт − рідкісний «малиновий берил», напівпрозорий мінерал ніжно-рожевого або пурпурного кольору, виявлений тільки на початку 21 століття на Мадагаскарі. Камінь називають педзоттаіт або цезієвий берил, оскільки цей рідкісний мінерал − це силікат цезію, берилію, алюмінію і літію. Через колір цей камінь часто плутають з рожевими турмалінами, його вартість висока і купити його можна тільки у колекціонерів.

Чорний берил − рідкісний дорогий непрозорий мінерал чорного або коричнево-чорного кольору, його ще часто називають «оком Саурона» за приголомшливий ефект котячого ока, також є чорні берили ювелірної якості, які виявляють дивовижну гру світла на обмежених майданчиках. Берили цінні також проявом астеризму (світло утворює зірку всередині каменю), иризацией (райдужне сяйво). Зірчастий ефект спостерігається в берилію в Сибіру (Росія), темно-коричневих берилію Бразилії, знаменитих чорних берилію Мозамбіку. У нашому магазині можна замовити золотий перстень з чорним берилом.

Баццит − дуже рідкісний блідо-блакитний берил з домішками заліза і магнію, має ефект плеохроїзму (зміни кольору під дією світла). Відрізнити баццит від аквамарину може тільки професіонал, це колекційний камінь.

Ростерит − безбарвний або блідо-рожевий рідкісний колекційний камінь (нагадує морганіт), який в невеликих кількостях добувають в Канаді, США, Мексиці та Бразилії, зустрічається також в Забайкаллі в Росії.

Гешеніт − яблучно-зелений, темно-зелений, іноді мало-прозорий камінь, має бліде забарвлення і рідко зустрічається в ювелірних виробах, застосовується в цілительстві і магії.

Гошеніт − безбарвний, прозорий кристал з красивим ледве відчутним блакитним сяйвом, нагадує гірський кришталь. Названий по місце розташування − м. Гошен (США, шт. Массачусетс).

Магічні та лікувальні властивості берилу

Берил надає своєму власникові життєрадісність і привітність. Ідеальні якості для кожної людини! Такі якості хотів би бачити кожен підлеглий у свого керівника, тому дорогий подарунок зі вставкою берилу улюбленому керівнику буде найкращим.

Також берил приносить успіх у протилежної статі, особливо, такому знаку зодіаку як Близнюки. В давнину берил вважали суто жіночим камінням: його використовували при лікуванні жіночих хвороб. Старовинні чарівники з допомогою хризоберилу вчилися розуміти мову тварин і птахів, читати майбутнє.

Берил є активний провідником енергії, космічних впливів, а також є потужним захисником. Берил використовуються як талісман, амулет і оберіг, володіючи при цьому великими цілющими силами: виліковує хвороби печінки, шлунка, кашель, туберкульоз і дизентерію.

Камінь сприяє тяжінню до свого власника удачі, благополуччя і багатства, охороняє будинок і очищає простір від недобрих людей, роблячи дорогу до досягнення цілей вільною від негативних впливів. Якщо носити берили довго, то вони значно покращують життя власника.Дорогоцінний камінь схиляє на бік свого господаря владу, відкриває всі двері, виконує бажання. Берил − священний камінь, що зв'язує господаря зі всім всесвітом, відкриває таємниці, сприяє духовному вдосконаленню.

Золоті прикраси берил Ювелірний інтернет-магазин 3Карата

Берил і зодіак

Особливо доленосними є ювелірні прикраси з берилу для таких знаків зодіаку: Близнюків, Терезів, Скорпіона.

Такий знак зодіаку Близнюки як відомий своєю активністю і наполегливістю у досягненнях своїх бажань, хоча часто залишають багато справ на півдорозі. Така мінливість характеру часто визначає результати. Таким чином, приємні у спілкуванні Близнюки можуть мати дуже скромні результати в суспільстві. Помічником може стати ювелірна прикраса з берилу! Для жінок − золоті сережки, для чоловіків − перстень зі вставкою берилу. Дорогоцінний камінь стане не тільки Вашим помічником, але і підкреслить Ваш статус та індивідуальність.

Для Терезів дорогоцінний камінь стане як невичерпний заряд позитивного настрою та рятувальником від розчарувань і занепаду сил. Кожного разу берил допоможе Вам набратися бадьорості, йти назустріч успіху і новим досягненням. Терези − чудові посередники, причому їм дуже подобається ця роль в суспільстві, тут дуже доречна допомога берилу у встановленні дружніх стосунків.

Для Скорпіона ювелірні вироби з берилію стануть також невід'ємним елементом. Так як берил допомагає приборкати войовничо-вогненну натуру Скорпіона. Дорогоцінний камінь сприяє даному знаку бути більш дружелюбним і думати про інших, хоча б про близьких людей, пробуджує і підсилює такі риси як дбайливість, силу духу, відчуття непереможності і залізну силу волі.

@Інтернет-магазин «3 Карата»

Усі права захищено. Використання матеріалів повинно супроводжуватись робочим посиланням на джерело.