Бірюза – блакитний камінь щастя

Камінь Грудня, неймовірної краси Бірюза (turquoise) зобов'язана своєю назвою французькому слову турецька (від pierre turquoise − турецьке каміння). Назва походить від перського слова «фируза», що означає «перемога, яка приносить щастя».

Бірюзі частіше, ніж будь-якому іншому каменню, приписували таємничі лікувальні властивості. Вірили, що той, хто з ранку подивиться на бірюзу, протягом дня буде абсолютно безтурботний. Розглядування бірюзи вранці покращує зір. Якщо носити бірюзу в сережках або кулоні, то вона зміцнить серце, усуне страх, врятує від втоми. Той, хто носить бірюзу, ніколи не буде мати нестачі в грошах. Носіння бірюзи також забезпечує довголіття і благоденство.

Особливою популярністю та любов'ю бірюза користувалася в мусульманському світі. Відома бірюза, на якій викарбувано легенда про Магомета.

На Сході бірюза була військовим талісманом. В Єгипті бірюзу використовували для інкрустацій і різьблення; з неї вирізали священних жуків скарабеїв.

Мода на дорогоцінне каміння приходила і відходила, легенди про каміння мінялися, але бірюза завжди вважалася каменем Здоров'я, щастя і доброї удачі.

Бірюзу добре знали індіанці доколумбової Америки, особливо вона шанувалася ацтеками. Священний камінь мексиканців, мабуть, також бірюза. Бірюзу можна бачити на ритуальних масках ацтеків (людські черепи, інкрустовані бірюзою), на зображеннях богів, в похованнях вождів і т.д. 

Бірюза − один з найкрасивіших ювелірних каменів, відомих людству з глибокої давнини. Прикраси і талісмани з бірюзи знаходять при розкопках древніх культур в Центральній Америці, Єгипті, Середній Азії. У ювелірних виробах бірюза зазвичай застосовується у вигляді кабошонів, часто неправильної форми, вона добре поєднується з іншими ювелірними каменями, а також з сріблом і золотом. Знаходять застосування і тонкі пластини бірюзи − для інкрустації по металу, дереву та інших матеріалів.

Види бірюзи: яка буває бірюза?

 

Природна бірюза

Крихкі невеликі кристали синього або блакитного кольору зі світлими або темними прожилками або без них у тому вигляді, в якому їх створила природа, досить міцні для нескладного акуратного огранювання без додаткового забарвлення або просочення. Як правило, кристалам надають форму овального кабошону. Це найдорожчий вид бірюзи, але слід пам'ятати, що з часом бірюза може втрачати яскравість. Ціна такого каміння може здивувати недосвідченого покупця.

Облагороджена бірюза

Природна укріплена (облагороджена) вважається природним каменем. Відносно м'які та пористі шматки самоцвітів просочують спеціальними сумішами, що зміцнюють камінь і сприяють збереженню кольору та унікального малюнка. Це поширений і відносно недорогий вид каміння для ювелірного огранювання кабошен під золоті каблучки, сережки або підвіски. Іноді бліді кристали злегка "підфарбовують", втім, як і багато інших самоцвітів.

Пресована бірюза

Пресована (відновлена) створюється з відходів після гранки бірюзи або з занадто м'якого або дрібного каміння. Найдрібнішу крихту змішують з складами, що клеять, пресують і надають готовим шматкам різні форми. Це природний камінь, який часто зустрічається в ювелірних виробах, найчастіше має рівномірний яскравий колір, який подобається покупцям, при цьому ціна доступна.

Синтетична бірюза

Синтетична бірюза - це аналог природного каміння за фізичними характеристиками, вирощений у лабораторних умовах. Синтетична бірюза має дуже красиві відтінки з прожилками, різні форми, має високу міцність і доступну ціну. Таке каміння найчастіше використовують для біжутерії або вставок для срібних прикрас, аксесуарів, посуду.

Хоча загальноприйнятий образ бірюзи представляє собою яскравий камінь, кольором схожий на чисту глибоку воду в легенях теплих морів, насправді різновидів бірюзи безліч. Вона буває навіть білою, а також білесо-блакитною, яблучно-зеленою, зеленувато-бурою, майже синьою, з чорними, білими або жовтувато-коричневими прожилками, непрозорою.

Існує забобона, нібито бірюза зеленого кольору нібито «стара і погана», а блакитна її молодша і краща. Це не правда. Бірюза блакитного, бірюзового і зеленого кольору має абсолютно однаковий вік. Міф про те, що зелена бірюза «старіє», роблячись блакитнішою, ні на чому не грунтується - камінь вже видобувається певного кольору, тим більше що зелена бірюза менше реагує на вологу і світло. На жаль, в природні великі шматки бірюзи невідомі, тому майстри ще до нашої ери навчилися покращувати якості каменю і склеювати великі вироби з дрібних часточок. На даний момент близько 80% бірюзи, надходить на ринок - це облагороджені камені, наприклад, верхній шар самоцвіту просочують кольоровим воском, підвищуючи стійкість до зовнішніх впливів, або ж пресують дрібні частинки бірюзової крихти і забарвлюють спеціальним барвником. Бірюза глибокого зеленого кольору також коштує дорого, але на відміну від блакитний її забарвлення більш стійка. Бірюза дійсно може з часом або від сильного нагрівання незначно позеленіти через окислення в ній заліза, але вона все одно буде коштувати дорожче синтетично пофарбованого зразка.

Пресована бірюза не гірша цільної, а скоріше краще - адже вона не тільки набагато дешевша, але ще і міцніша, довговічніша, майже не реагує на вологу і тепло, має яскравий і рівний малюнок, тоді як цілісний камінь аналогічної ціни представляв би собою суцільну чорно коричневу масу з рідкісними вкрапленнями блакитного каменю. Напівпрозора бірюза високої якості, в ювелірній обробці не потребує, зустрічається рідко і використовується тільки в дорогих ювелірних виробах, таких, як кільця від Стефена Вебстера або сережки від De Grisogono. Пресована аб облагроджена бірюза - досить доступний природний матеріал, який широко використовують в прикрасах середнього класу, наприклад, в золотих виробах, що продаються ювелірних магазинах, як наприклад, в магазині 3 Карата.

 

Магічні властивості бірюзи

Споглядання бірюзи допомагає розуміти духовні книги. Цей камінь - великий примиритель і винищувач зла. Як амулет блакитна бірюза незрівнянна для дітей будь-якого віку, відганяє від них злих сутностей. Бірюзу часто вставляли в рукояті мечів, бо цей камінь здатний захищати воїнів і робити їх зброю невідпорним. Той, хто встав на боротьбу зі злом, завжди мав бірюзу як захисницю, і як охоронницю. Вона також застерігає власника від різного роду сектантів, членів чорних орденів і т. Д. Якщо власнику загрожує особлива небезпека, камінь може різко змінити колір або зовсім розсипатися. Вважається, що бірюза рятує від передчасної, дурної смерті. Вона зберігає власника від злиднів і сприяє позитивному вирішенню всіх питань, якщо він звертається за цим до влади. Камінь робить людей більш доброзичливими і особливо корисний тим, кого наздоганяють спалахи гніву. Вона оберігає коней і наїзників, чому і була окрасою збруї.

Бірюза також виступає символом потойбічного світу, символом духовного неба, досягти якого може лише той, хто пройде через смерть. Для греків це був камінь Афродіти (згадайте бірюзовий колір моря на Кіпрі!).

Ацтеки називали бірюзу «сльозами богині неба». Зв'язок з високими жіночими образами зробили бірюзу в уявленнях древніх каменем любові. Перси вважали навіть, що кістки людей, загиблих від любові, перетворюються в бірюзу. На території Поволжя, Кавказу і Середньої Азії була обов'язковою деталлю в весільному вбранні наречених. Бірюза - камінь удачі і світу, приборкує сварки і ворожнечу між людьми, утихомирює невиправданий гнів і злісні помисли, символ незмінною і вірного кохання.

З точки зору магії юна і молода бірюза блакитного, як небо, кольору, «підживлює» людину своєю енергією і є каменем безтурботної і безтурботної Венери, вона підходить молодим і юним.

Так що ж таке бірюза - скам'янілі кістки древніх Ромео і Джульєтти, як вірили перси, або просто гарний мінерал, який волею долі отримав незвичайну, що притягає око забарвлення? Бірюза, особливого блакитного кольору, ще й чудовий помічник у любові, вона відновлює мир в родині, вберігає від невірності, підвищує привабливість, приносить взаємну любов; в давнину закохані обмінювалися прикрасами з бірюзою в знак взаємної вірності, і вважалося, що якщо камінь потьмяніє, значить кохана людина відвернулася від Вас. Чудовий варіант - витончена золота каблучка для заручин з блакитною бірюзою, подарована коханим чоловіком, приносить щастя у всіх сферах життя.

Це каміння підсилює інтуїцію, здібності, надає честолюбство, хоробрість, проникливість, приносить щастя, мир в сім'ї. Блакитна бірюза є каменем сильної енергії. Ніжно-блакитна бірюза − символ духовності, боротьби зі злом. У всі віки бірюза вважалася каменем-талісманом, що приносить її власнику пізнання істини, правди, здатність навчатися вищих наук, особливо осягати духовний світ і вдосконалювати себе в цьому світі.

На Сході існує приказка: «Не збідніє ніколи та рука, на якій знаходиться перстень з бірюзою». Бірюза - універсальний амулет багатства, достатку і благополуччя, що приносить прихильність правлячих осіб. Вірили, що якщо в шматочку бірюзи «зловити» і побачити молодий місяць, це принесе щастя і благополуччя в наступному місяці. Це камінь, який приносить владу і авторитет, камінь борців і переможців, що дає невразливість і безумовний позитивний результат будь-якої битви.

Біла бірюза - талісман для військових, поліції, управлінців, підприємців і людей, активно піднімаються вгору по кар'єрних сходах. Вона допомагає зосередитися, утримує від суєтності, оберігає від неприємностей, вказує, в якому напрямку рухатися далі; крім того, бірюза є невичерпним джерелом життєвої енергії, що заряджає свого господаря немов батарейка. Однак пам'ятайте, що використовувати самоцвіт можна тільки людям високоморальним, легковажних і злісних власників бірюза не терпить. Для мандрівників бірюза теж стане в нагоді - вона відведе можливі небезпеки, зробить дорогу легким і приємним, саме тому бачимо бірюзу в оздобленнях старовинних компасів. 

 

Бірюза для Знаків Зодіаку

Зелена бірюза - зрілий камінь, в якому прихована сила і мудрість Сатурна, тому носити його можуть сильні й мудрі. Зелена бірюза виглядає доречніше на психологічно зрілих людях, а блакитна - на молоді, хоча важливіше тут особисте відчуття. Той, хто володіє бірюзою будь-якого кольору, ніколи не має нестачі в грошах, слова його зустрічаються оточуючими з увагою.

Зелену бірюзу можна носити тільки людям старшого віку - їм вона принесе довголіття, енергію і впевненість у собі, причому особливо рекомендується вона Скорпіонам і Тельцям. Біла бірюза, найбільш потужна і світла з усіх, рекомендується імпульсивним і ризиковим людям, а також Овнам і Рибам.

Блакитно-біляста бірюза вважається каменем Грудня і приносить удачу Стрільцям - вона врівноважує їх бурхливий темперамент, дарує багатство і успіх в будь-яких починаннях. Ну а іншим знакам Зодіаку, наприклад, знакам повітря Водоліям, Терезам, Близнюкам рекомендують яскраво-блакитну бірюзу.

Єдині, кому носити цей самоцвіт не варто, це Леви і Діви.

Чи справді вона «відчуває» і «хворіє» разом зі своїм господарем, або це всього лише одна з природних явищ? Чи праві були королі й падишахи, що прикрашали трони і скіпетри бірюзою, або ж зброю, оздоблену блакитним каменем - тільки зброя, не більше і не менше? .. Не рік і не сто років тому почали вчені і філософи спроби перевірити алгеброю гармонію, і на перший погляд все просто і зрозуміло, і хочеться сказати - стародавні помилялися, вони були наївні, як діти. І все ж це не так - магія бірюзи є, хоч її не прочитаєш складним приладом, і багато поколінь наших далеких і великих предків були, повірте, не дурніші нас з вами, адже їхні вчинки, які вірять в переможну силу бірюзи, відображені в століттях і переказах.

Може, і не знайдеш бірюзу на краю веселки - але лише тому, що краю цього досягти неможливо, а можливо - боротися і не здаватися до кінця, заручившись підтримкою яскраво-блакитного маленького «оптиміста», що визирає з персня або кулона, і тоді ваша стріла обов'язково потрапить точно в ціль!

Якщо ви не знайшли виріб з бірюзою - радимо скористатись нашою послугою виготовлення прикрас з бірюзою на замовлення.

©Інтернет-магазин «3 Карата»

Усі права захищено. Використання матеріалів повинно супроводжуватись робочим посиланням на джерело.