Прикраси із золота та срібний посуд потребує більшого догляду, аніж біжутерія, це ніби придбати дороге авто чи хутро – вони потребують особливого ставлення. Поради щодо догляду за ювелірними виробами прості, проте треба не лінуватись їх виконувати.

Вітаємо, Ви стали щасливим володарем ювелірного виробу! Тепер він доповнює і підкреслює Вашу індивідуальність, нагадує про близьку людину, що його подарувала, прикрашає Вас і радує оточуючих. Для того, щоб він завжди залишився яскравим, красивим і шляхетним, намагайтеся виконати деякі поради.

Загальні поради

Несприятливий вплив навколишнього середовища, косметичних засобів, речовин побутової хімії та навіть індивідуального кислотного складу зовнішнього шару нашої шкіри може змарнувати зовнішній вигляд каблучки або браслету. Тому треба знімати їх у той час, як:

- пораєтеся по дому
- займаєтеся спортом
- відвідуєте саунувідвідуєте сауну
- приймаєте ванну
- робите косметичні процедури
- плаваєте у басейні чи морі

Золоте кільце ізумруд

Особливості догляду золотих виробів

На золоті можуть з’явитися темні плями, коли воно контактує з вологою шкірою. Щоб цього не трапилося, протріть виріб фланеллю або замшею, коли знімете. В жодному випадку не можна допустити потрапляння на прикрасу косметичних засобів, що містять ртуть. Вона руйнує золото, змінює його колір.

Срібна рюмка

Особливості догляду срібних виробів

С Ви маєте пам’ятати, що, нажаль, срібні прикраси з часом темнішають. Наліт утворюється від вологи або зберігання в душному приміщенні. Щоб його видалити, почистіть виріб зубним порошком. Освіжити зовнішній вигляд срібного виробу можна, якщо промити його в теплому розчині соди (50 г соди на літр води) або в теплому мильному розчині з нашатирним спиртом (столова ложка нашатирю на літр води). Далі сполосніть срібло теплою водою, витріть насухо м’якою тканиною.

Через особливості експлуатації в регулярне чищення необхідне також срібній посуді, адже вона перебуває в тісному контакті з їжею, в якій містяться кислоти, а зберігається вона в упаковках з картону, паперу або атласу може швидко втратити блиск і потемнішати.

Золота обручка діамант

Догляд за діамантами

Нема нічого більш прекрасного, ніжного, й водночас надійного й витривалого, ніж діаманти. Але й вони потребують дбайливого догляду, адже під впливом часу вони могуть швидко втратити свій шляхетний шик.

Доглянутий, чистий камінь притягує погляди, радує та й виглядає крупнішим за тьмяний від часу та жирового нальоту. Тому слід регулярно кожного місяця чистити діаманти.

Для цього необхідно помістити прикраси в ємність з теплою мильною водою та почистити їх зубною щіткою. Не слід користуватися для цього господарським милом, воно марнує зовнішній вигляд золота й платини, що оправляють каміння. Використовуйте рідке мило або шампунь. Далі сполосніть вироби проточною водою та протріть м’якою не ворсистою тканиною.

Покращить зовнішній вигляд Вашої прикраси також використання нашатирного спирту. Помістіть виріб в ємність з його розчином (декілька крапель нашатирю на стакан води) на пів години, далі почистіть його м’якою щіткою, знов ненадовго помістіть в розчин, промокніть папером, але не споліскуйте.

А от в перснях найбільша кількість бруду накопичується під камінням. І в жодному разі не можна вичищати його за допомогою гострих предметів! Щоб очистити перстень змочіть косметичну паличку з ваткою в одеколоні, гліцерині або суміші магнезії з нашатирним спиртом, протріть Ваш діамант і його оправу, далі відполіруйте його м’якою тканиною.

Для профілактики щороку показуйте прикраси ювеліру.

Любіть і бережіть їх, і вони служитимуть Вам багато років, радуватимуть не тільки Вас, а й Ваших дітей, стануть сімейними реліквіями, будуть приносити талан й щастя не одному поколінню Вашої родини.

 

 

 

dddd

пагнш