У різноманітному світі ювелірних прикрас так просто розгубитися і заблукати, наткнутися на підробку. Щоб уберегти клієнтів від розчарувань, на ринку коштовностей використовується сертифікація.

Сертифікат гарантує якість придбаного виробу, відповідність його національним стандартам і умовам договору. Зазвичай сертифікатом відповідності виробу є бирка, і клеймо виробника і проба від государстенного Пробірною палати являються підтвердженням справжності товару. Але є додаткові сертифікати, які можна при бажанні додатково замовити.

За поточними законами, сертифікат на ювелірні вироби видається на підставі наступних експертиз:

- Гемологічної
- Технологічної
- Пробірної
- Художньої (якщо прикраса є витвором мистецтва)

Гемологічна експертиза

Це вивчення властивостей каменів. Може проводитися для вільного каменю або каменю, як частини прикраси.

Експертиза проводиться в чотири етапи:

- Ідентифікація - визначення виду каменю, його фізичних властивостей.
- Вивчення основних характеристик, про які говориться в окремій статті цього розділу - це колір, чистота, маса і ограновування.
- Зіставлення характеристик каменю з Технічними умовами, зафіксованими в спеціальному розділі законодавства.
- Опис каменю, зазначення його назви.

Пробірна експертиза

Це вивчення металу, з якого виготовлена прикраса. Чи є у нього пробірне клеймо, іменник, чи справжні вони, чи відповідає пробірне клеймо істинному складу сплаву виробу, на усі ці питання повинна відповісти пробірна експертиза.

Технологічна експертиза

Вивчаючи виріб, експерт детально описує його фіксує усі особливості: дизайнерські, конструктивні і технологічні. Визначає, чи відповідає виріб Технічним умовам для свого виду, чи було його ремонтовано, чи змінювалася його форма, чи піддавалося воно якимсь іншим діям. Ця експертиза дуже важлива, адже усі її дані відіб'ються на властивостях виробу, його вартості.

Художня експертиза

Якщо прикраса є витвором мистецтва, антикваріатом або єдиним у своєму роді, має бути проведена художня експертиза. По таких виробах помітний характерний стиль художника, камені незвично ограновані, ексклюзивно оправлені. Виріб повинен вивчити мистецтвознавець, а спостереження і висновки мають бути детально і чітко обґрунтовані і описані.

У завершення хочемо порекомендувати, щоб вироби , які Ви збираєтесь придбати, були захищені сертифікатом, він убереже Вас від купівлі підробки, переплати і розчарування.

 

 

іа