При визначенні ступеня чистоти, класифікація недоліків має ключове значенняВсі ми розуміємо, що нічого в природі не буває «бездоганним» і хоча, деякі алмази ювеліри й характеризують цим словом, однак, потрібно розуміти щире значення цього терміну.

Якщо мова йде про чистоту алмазу або ступеню його бездоганності, то при цьому мається на увазі наявність крихітних, зазвичай мікроскопічних вад. Будучи продуктом розвитку природи, будь-який алмаз має примішки і дефекти. Залежно від характеристики внутрішніх і зовнішніх дефектів, ступенів їх прояву й місце розташування, діаманти класифікуються на групи чистоти – показники якості діамантів. Чим вище якість і чим камінь чистіший, тим він рідкісніший і дорожчий.

Оцінку чистоти визначають по спеціально - розробленій шкалі чистоти, чим нижче показник - тим вище чистота діаманта. Дана система оцінки заснована на розмірі, кількості і місце розташуванні дефектів. Щоб правильно встановити ступінь чистоти, експерти досліджують не облямовані діаманти під 10-кратною лупою або спеціальним мікроскопом. Після експертизи, фахівець складає офіційний сертифікат на даний діамант, на основі якого, заносяться дані на бірку вироба. ( Ви можете докладніше дізнатися, як розшифрувати бірку в статті «Про що нам скаже бірка на діаманті?»).

Оцінка чистоти

Характеристика груп чистоти до 0,29 карат від 0,30 карат і більше
Дефектів не спостерігається 1 1
Є дуже мала кількість ледве уловимих дефектів у вигляді світлих крапок. 2 2
Є дуже мала кількість дефектів у вигляді темних і світлих крапок. 3 3
Спостерігаються невелика кількість включень темних і світлих крапок і смужок. 3 4
Спостерігаються деяка кількість темних і світлих крапок, смужок, а також дрібних тріщин. 4 5
Спостерігаються деяка кількість темних і світлих крапок, смужок, а також дрібних тріщин, бульбашок, ліній зростання і графітових вкраплень. 5 6
Спостерігаються достатня кількість темних і світлих крапок, смужок, а також дрібних тріщин, бульбашок, ліній зростання і графітових вкраплень, видимих неозброєним оком. 5 7
Є численні включення і дефекти, видимі неозброєним оком. 6 8,9
Численні включення і дефекти добре видно навіть неозброєним оком. 7,8,9 10,11,12

Відмінність в ціні, залежно від оцінки якості діаманта, дуже значна і може досягати декількох тисяч доларів (якщо мова йде про алмази крупних розмірів).

Всі ювелірні вироби з діамантами на сайті 3 carata мають достатньо високий рівень якості по реальних цінах, характеристики якості є офіційною інформацією, підтвердженою фахівцями.

Для нас головне - гідне співвідношення двох важливих чинників Ціна – Якість!

 

 

фіа