Золоте кільце смарагд

В Індії вірять, що смарагд пов'язаний зі світом духів, а на його виблискуючих гранях записано минуле і майбутнє. На «Смарагдовій скрижалі» - кам'яній таблиці, знайденій в Єгипті в гробниці Гермеса-тота, - записано десять Законів всесвіту.

Дорогоцінний камінь вищого класу, смарагд & ndash; яскравий представник мінералів групи берил, прозорий різновид берилу зелених тонів, іноді з просинню.

Сучасні смарагди відрізняються від древніх родовищ, камені тепер мають більш світле забарвлення і найчастіше непрозорі через численних дрібних тріщин. При однаковій прозорості, дефектності (наявність включень, тріщин) і розмірі, вартість смарагду тим вище, чим інтенсивніше його забарвлення. Прозорі тільки смарагди найвищої якості, частіше вони замутнят включеннями бульбашок рідини і газу, залікованих тріщинами, а також точковими включеннями інших мінералів, захоплених смарагдами при їх зростанні. За мінеральним складом включень фахівці визначають, з якого саме родовища відбувається той чи інший кристал смарагду. Дрібні включення не вважаються істотними дефектами, вони допомагають відрізнити природні камені від штучних.

 Чисті кристали зустрічаються навіть зараз, проте, деякі прозорі густо забарвлені горіння смарагди на світовому ринку цінуються дорожче рівних їм за вагою діамантів, і ціна їх може сягає 5000 доларів за один карат.

Де народжується камінь і як готується до свого тріумфу на столі гранувальника?

Унікальні родовища смарагдів розташовані у важкодоступних хребтах Східних Кордельєрів Колумбії. З незапам'ятних часів ці родовища були відомі інкам. У ХVI ст. іспанські конкістадори в обмін на люстерка отримали від індійців провідника, який привів їх до смарагдових копалень. Уже через три роки перша партія коштовних каменів була відправлена королеві Іспанії. Для іспанської корони було награбовано й здобуто близько 18 тис. смарагдів

Про смарагд і його походження складено багато легенд. По одній з них, найбільший смарагд упав на землю з голови Люцифера при вигнанні його з неба. З цього каменя нібито був виточений кубок Святого Грааля.

Золоті сережки смарагд

Камінь і зодіак

Смарагд – це камінь магів і священиків. Він добре діє на Риб і Раків, концентруючи їх таємні думки, внутрішня енергія цих знаків, нарешті, отримує свій «трансформатор».

Магічні властивості

Хома Аквінський, відомий своїм аскетизмом, окрім жалюгідних крихт хліба, носив у своїй торбинці невеликий необроблений смарагд. З його допомогою він захищався від злих духів і шукав темні плями в своїх чистих помислах. Цей камінчик був єдиною власністю, від якої не відмовився Хома Аквінський. Смарагд, облямований у срібло, вважався анти демонічним засобом на Русі. Срібні хрести зі смарагдом захищали храми і монастирі від нападу інакодумців.

Смарагд – талісман матері і найчастіше передається по спадку. Вагітним радили носити його від пристріту, а потім класти в колиску до новонародженого.

Золота підвіска смарагд

Лікувальні властивості

У стародавній Русі смарагди називалися так як і зараз в українській мові. Їх вважали каменями мудрості і холоднокровності.

Про дивовижне глибоке забарвлення цих каменів Пліній Старший писав, що "немає кольору, який був би приємніший для ока". Дійсно, відомо, що зелений колір заспокоює нервову систему, концентрує думки і дає відчуття прохолоди. Вважається, що смарагди допомагають при безсонні і відганяють погані сни, рятують від злих духів. Здавна прикрасам зі смарагдами приписувалися певні лікувальні властивості. Ці камені знижують температуру, допомагають лікувати запалення, борються з інфекціями, корисні при захворюваннях сечового міхура і сечовивідних шляхів. Смарагд лікує діабет і опіки, болі в серці, знижує кров'яний тиск і допомагає при лікуванні псоріазу.