Золоте кільце гранат

Гранатам завжди приписувалися різні магічні і містичні властивості. Перси вважали ці камені королівськими.

Головне їх магічна властивість — народжувати сильні пристрасні бажання, що часто обертаються проти їх власників. Одне повір'я свідчить, що на руці людини, одержимої пристрастю, кільце з гранатом починає сильно блищати, оскільки наливається його кров'ю. Особливо багато нещасть приносять вкрадені гранати. Гранати пов'язують із честю і гідністю, з енергією і дією. Їх ще називають «каменями чесності», пристрасті і веселості. Вважають, що вони оберігають від зради і неземної пристрасті, допомагають виразити відчуття і емоції в словах або вчинках. Каменю гранату приписують захисні властивості під час подорожей і деякі цілющі властивості при високій температурі, при запаленні горла й при головних болях.

Він нормалізує кров'яний тиск, згортає кров, повертає до життя. Використовується при лікуванні артритів, ревматизму і розумових розладах. Якщо прикрасу з граната не знімати, вважається, що вона забезпечує своєму власникові гарний настрій, веселі і радісні думки.

Золоті сережки гранат

Як і всі червоні камені, гранат підсилює сексуальність. У XVI—XVII ст. гранати користувалися величезним успіхом у Росії, пізніше їх почали називати рубінами простолюддя, тим самим, знизивши їх у розряд дешевих каменів. Але справедливість була відновлена.

Великою прихильницею гранатів вважається російська імператриця Марія Федорівна (1759—1828 р.р.), дружина імператора Павла I. Вона любила прикраси з гранатами в поєднанні з перлами і діамантами. При царюванні імператора Миколи I гранати, особливо великі, не мали попиту.

Легенди і перекази свідчать, що зі всіх різновидів кілець з гранатів альмандин найбільш досвідчений у сердечних справах. За старими повір'ями — це камінь розваг і балів, маскарадів.

Гранат – камінь січня

Він робить власника веселим і приємним, дає можливість легкого вступу до контактів, знімаючи з них комплекси і затиски. Особливо хороший альмандин для гармонізації будь-якої обставини. Підходить усім, чий знак Козеріг, Тілець, Рак, а Рибам і Близнюкам надає легковажності, безпечності.

Згідно офіційному списку, затвердженому Асоціацією ювелірів Великобританії й Ірландії, для назв каменів, відповідних місяцям народження, темно-червоний гранат є каменем січня.

Про походження назви граната є декілька версій. Проте більшість фахівців одностайно визнають, що латинське granatus (тобто подібне до зерен) є головним утворюючим словом.

Золотий кулон гранат

Червоний гранат — камінь Скорпіона, Водолія і Марса

Згідно стародавнім повір'ям, червоні гранати — це камені зодіакальних сузір'їв Скорпіон, Водолій і планети Марс. Кільце з гранатом, робить свого володаря більш вольовою людиною, у деякій мірі - агресором.

Вважається, що гранати також підійдуть людям, що народилися під сузір'ям Діви (вони приносять душевне тепло), і для тих, що народилися під сузір'ям Стрільця (дають владу над людьми).

Головний талісман — перстень або браслет у формі змії. Як знаковий камінь гранат є символом серцевих відчуттів, любові і дружби. Кільця з гранатом дарили на знак доказу дружби, пам'яті і подяки. Камінь вважається талісманом закоханих (пригадаєте повість Олександра Купріна «Гранатовий браслет»).

Сучасні астрологи не такі одностайні, як їх стародавні побратими, і радять носити червоні гранати всім, хто народився під знаком Козеріг (22 грудня — 19 січня). Гранат охороняє і тих, хто народився 21 лютого, 31 березня, 5, 10 і 19 квітня, 11 і 30 травня, 10 і 24 липня, 20 серпня ,29 вересня, 1 жовтня, 14,15 і 21 листопада.

Джерело: журнал «Ювелірний огляд»