«Я подарую тобі все, що побажаєш, хоч Місяць з неба» – говорять закохані всього світу, бажаючи довести силу своїх відчуттів. А чи можливо, справді, узяти й подарувати коханій не банальні цукерки і букет квітів, а шматочок холодного нічного світила? Зі старовини люди мріяли про це – утримати, знайти на Землі застигле місячне світло, зрозуміти природу місячних містерій, отримати свій шматок Місяця. Проза життя говорить нам, що насправді Місяць – всього лише супутник, плаваючий в космічному вакуумі, навіть і не планета зовсім, а так – велика мертва куля, що світить лише відбитим світлом. Але при цьому Місяць дивовижним чином впливає на наше життя – і не тільки в приливах і відливах виражається це, але і в поведінці рослин і тварин, змінах настрою людей, загадкових подіях, які чомусь нерозривно пов'язані з місячними фазами, які людина почала спостерігати багато років тому. І вже точно неможливо пояснити раціонально, що один з безлічі самоцвітів настільки яскраво реагує на те, що серпик стає сяючим білим медальйоном, пришпиленим до чорного оксамиту неба, а потім худне до повного зникнення.

Лунный камень

Місячний камінь – різновид калієвого польового шпату. Твердість 6,0-6,6 за шкалою Мооса, щільність 2,6 г/см3, блиск шовковистий, скляний. Інша назва – адуляр, перловий шпат, перламутровий шпат, ортоклаз, риб'яче око.

Ці властивості місячного каменя були відмічені дуже давно – у стародавній Індії, де коштовним каменям виявлялася найпильніша й упереджена увага. Про місячний камінь існує безліч легенд. Говорять, наприклад, що на його поверхні з'являється біла пляма, що росте в міру того, як збільшується сяйво Місяця до повного місяця. Мудреці відзначили, що під час молодика камінь холодіє і немов наливається місячним світлом, починаючи сяяти помітно яскравіше, а із зменшенням місячного диска блиск затухає до наступного молодика. Як може шматок породи так сильно відображати хід місячного циклу – невідомо до цих пір, проте в Індії адуляр став священним каменем, що приносить щастя. За незвичайний переливчасто-білий колір з блакитнуватим або жовтуватим відливом його називали «плювком місяця» або «місячною піною» – вірили, що камені ці, застиглі сльози місячної богині; вони мовби мають у середині себе власне джерело сяйва, воно завжди різне, мінливе, трохи помітне переливається всіма фарбами веселки. Мабуть, тому його ототожнювали з мистецтвом пророкування – халдейські чаклуни клали адулярпід язик, щоб побачити майбутнє, а сьогодні окультисти рекомендують для отримання віщих снів покласти камінь під подушку. Місячний камінь був дуже улюблений за старих часів на Сході, в мусульманських країнах, Індії, Бірмі і Цейлоні; велика Авіценна згадувала його в своїх рецептах як чудодійний засіб, а в арабських текстах краса дівчини порівнюється із сяйвом місяця. А ось в Європі він довгий час був «поза модою», хоча за старих часів його активно використовували ворожки і маги.

Взагалі під назвою «місячний камінь» часто мають на увазі не тільки власне його, але й ще один переливчастий мінерал – беломорит, шпат-плагиоклаз, який здобувається в Росії на Білому морі. На відміну від адуляру, беломорит непрозорий, дуже м'який і легко розшаровується. Має перламутро -блакитне забарвлення, іризація часто «зональна», з яскраво вираженими межами смуг. А місячний камінь адуляр здобувається здебільшого в Шрі-Ланці, і гранується завжди у вигляді кабошона.

Як лікар адуляр могутньо впливає на організм, для цього його носять так, щоб він торкався голої шкіри. Він полегшує епілептичні припадки, заспокоює, зменшує спалахи неконтрольованого гніву і агресії, нормалізує сон і забезпечує чіткі і яскраві сновидіння, лікує лунатизм. Мінерал енергетично пов'язаний з водною стихією і ефективно виводить з організму камені, пухлини, «вимиває» шлаки, може полегшити страждання хворого навіть на останніх стадіях розвитку злоякісної пухлини. Він корисний при захворюваннях нирок, печінки і жовчних шляхів, жовтяниці, розладі функцій залоз внутрішньої секреції і гормональному дисбалансі. Місячний камінь чистить кров і лімфу, знімає набряки і запальні процеси, гарячкові стани, покращує роботу серця.Енергетично адуляр із старовини є любовним талісманом. Брошка з місячним каменем, що носиться на рівні серця, приверне до вас справжню любов і збудить у вашій душі у відповідь глибоке відчуття; цей камінь є прекрасною «терапією» проти самоти. Він відразу реагує на охолодження відчуттів: блякне, міняє насиченість.

Лунный камень

Особливою силою місячний камінь наповнений під час повного місяця – тоді він поширює навколо себе хвилі спокою, утихомирення, ніжності і любові. Рекомендується в ніч повного місяця залишити його на підвіконні, щоб він «наситився» місячними променями і відновив енергію, віддану власникові. А в перші місячні дні камінь може підсилити інтуїцію власника аж до ясновидіння. Людям з бурхливим, нестійким темпераментом, конфліктним корисно носити адуляр на лівій руці, – це робить їх терплячими, товариськими, спокійнішими, оберігає від даремних зривів і викидів енергії «в порожнечу». На правій руці такий талісман буде корисний тим, хто трудиться на творчій дорозі – літераторам, художникам, музикантам, дизайнерам, він будить фантазію і дарує натхнення, розкриває всі грані таланту. При цьому адуляр дуже сприйнятливий до людської уваги, чудово відгукується, якщо власник в думках або вголос розмовляє з ним, регулярно залицяється або просто іноді мовчки споглядає, словом, не поводиться як ні з чого не значущою дрібничкою. Грубим, нечутливим людям камінь даремний – він розвиває внутрішні якості тільки тих, хто тяжіє до витонченості, краси, творчості.

Місячний камінь - талісман тих, що народилися в повний місяць

Це талісман любові, який сприяє утихомиренню сильного душевного хвилювання і психічного стану. Він дає господареві здатність красиво й точно виражати свої думки, дар поезії, романтичної художньої творчості, дар проникнення в таємниці природи і серця людей. Закоханим адулярприносить згоду, вірність, розуміння один одного з півслова і навіть без слів, і цілком чітко реагує на охолодження відчуттів: він міняє колір і насиченість, може зробитися тьмяним. Камінь збільшує світимість в повний місяць. Він сильний оберіг людей вибухового темпераменту, не дозволяє їм розкидатися енергією, усмиряє неконструктивні викиди. Адуляр чудово захищає від шкідливих впливів людей і неприємних сутностей, очищає простір для свого господаря, особливо якщо власник часто розмовляє з каменем. Грубій натурі адуляр майже даремний, оскільки він не хоче боротися з подібними проявами, але прагне розвивати тільки тих, хто до цього йде сам, своєю власною волею. Цей місячний камінь робить людину привабливою і вишуканою, додає власникові неповторний шарм і уміння поводитися навіть в дуже неприємних ситуаціях.

Під час молодика він наповнюється особливим льодяним сяйвом, в цей момент у нім концентрується вся його владна магічна сила. Його холодне свічення, що поступово збільшується, порушує мрійливість, додає м'якість і ніжність, знижує внутрішню напругу, усуває гнів і зайву самовпевненість. Зціляє від хворобливих марень. Особливо підходить для людей, що народилися в повний місяць, також у понеділок (день, керований Місяцем). Допомагає в любовних турботах. Його необхідно носити в срібній оправі. Допомагає своєму власникові знайти вірне рішення. Якщо не знаєш як поступити, треба узяти місячний камінь, дочекатися виходу Місяця, а коли його промені освітять камінь, напружено думати про те, що хотів би зробити, і камінь "підкаже" рішення. Наділяє свого володаря даром красномовства і переконання.

Наймогутніше він проявляє свої якості щопонеділка. Носити камінь краще всього на шиї, грудях, або в кільці на безіменному пальці, облямованим в срібло. Астрологічно місячний камінь більше всього підходить Раку і Рибам, але можна його носити й решті знаків Зодіаку.

М'яке місячне світло, що заливає сріблястою вуаллю міста, прокреслює блискучі доріжки на водній гладіні, – в його невірному сяйві все здається іншим, примарно-чарівним. І особливо дивно і приємно стояти біля розкритого повному місяцю вікна, тримаючи в руці біло-блакитний камінчик, який під місячними променями раптом засвітиться яскравіше, немов ставши одним цілим з далеким небесним тілом, ширяючим в нічному небі. Королева ночі мовчки поглядає звисока, вдивляючись, напевно, у своє земне віддзеркалення, наш маленький шматочок місяця на Землі.