Золоті сережки перли

Перли — унікальний коштовний камінь, загадковий і живий. Він єдиний з ювелірних каменів не вимагає ні спеціальної обробки, ні ограновування. Відвіку перли символізували любов і щастя, процвітання і багатство. Впродовж століть люди вірили, що у нього божественне походження, і ця магічна аура оточує перли до цих пір. Кожна перлина унікальна і є єдиною прикрасою, яка породжена живим творінням. Це одне з найдосконаліших творінь природи! Перлина народжується в невиразній з вигляду устриці, що мешкає в теплих морських водах (Персидській затоці, Таїті, Австралії, Японії, Таїланд і ін.). Утворення перлів  це свого роду захисна реакція молюска на чужорідне тіло, що потрапило в його стулки. Молюск обволікає піщинку шаром перламутру, ізолюючи її, таким чином. З часом, шар за шаром, утворюється перлина. У природних умовах цей процес відбувається украй рідко і триває роками. Уявіть собі, щоб сформувати перлину діаметром 5мм, молюскові потрібно майже 20 років! Не дивно, що впродовж століть правом носити перлові прикраси володіли лише члени королівських прізвищ, священики і високопоставлені персони. Перлам приписуються магічні і цілющі властивості, та все ж на першому місці цінується їх краса. Перли підходять до будь-якого стилю одягу й доречні в будь-яких обставинах. Їх можна надіти на весілля, на урочистий прийом, на вечірку в нічний клуб. Перлові прикраси ніколи не виходять з моди, у них немає свого "сезону". Навіть нитка штучних перлів на шиї миттєво перетворює володарку, робить її елегантнішою й благороднішою.

Перли – талісман самовпевнених і фанатичних

З перлами пов'язано безліч вірувань. У деяких народів перлини вважалися сльозами богині любові. У державах Дворіччя та Єгипті перли високо цінувався і був втіленням Місяця. Статуї богині Місяця  Іштар, Астарти, Ізіди, пізніше Афродіти і Венери завжди прикрашалися перлинами. У Римській імперії перли вважалися символом влади і мудрості. Індійці використовували перли як талісман. Перли  застава вірності і любові, вони охороняють вірність, укріплють шлюб та будинок. Для жінок  це камінь щастя і солодких сновидінь. Існувала віра в зв'язок зовнішнього вигляду перлин зі здоров'ям власника. Охороняє від пристріту, дає людині здатність об'єктивно мислити, не здійснювати необачних вчинків. Проте допомагає тільки людям самовпевненим і фанатичним. Приносить власникові здоров'я, змінюючи колір.

Перли - чудовий дар морів

Перли рекомендуються Водоліям і Рибам. Астрологія рекомендує занурювати перли у воду в перший, другий, двадцять восьмий і тридцятий дні місяця.

Перли  один з найкрасивіших каменів, що існували коли-небудь в природі. Перли вважаються не просто коштовністю, тому що вони пов'язані з такими сильними планетами, як Місяць, Венера і Нептун. У народженні і дозріванні перлини беруть участь могутня енергія Нептуна, в подарунок від Місяця вони отримали підвищену чутливість і енергію, Венера подарувала їм вишуканий смак і прагнення до розкоші.

Природні перли відомі з незапам'ятних часів. Вони згадуються в давніх індійських і персидських легендах,їх знаходять в єгипетських гробницях і старокитайських похованнях. Назва походить від латин. pernula  морська раковина. В російській мові термін „жемчуг” є схожим від кит. „чжень джу”. Араби називали їх „зеньчуг”, індійці  „маньяра”, греки  „маргарит”. У слов'янських і європейських мовах використовується назва „перл”. І звідси, до речі, з'явився «перламутр», тобто «мати перлів». Релігійне призначення перлів у християнстві не випадково. Символічний знак християнства  риба. Особливо цінували на Русі так звані новорічні перли, що здобуваються в річках на північному заході країни. Індійці Північної Америки теж використовували для прикрас перли річкові, звани американськими. У південних приморських країнах відомішими були морські перли, кращі його різновиди здобувалися в Персидській затоці і лагунах Полінезії. Перли з Персидської затоки називали східними або "орієнталь". Це найцінніший вид перлів. Походження його пов'язане з процесом життєдіяльності молюсків. З 30-40 раковин тільки в одній може опинитися перлина. Часто в одній раковині знаходиться 2-3 перлини, іноді більше. Розміри перлин різноманітні: від шпилькової головки до голубиного яйця. Дуже маленькі перли називаються зерновими. Великі морські перлини попадаються украй рідко. Найкрупніша перлина масою 450 карат знаходиться в Геологічному музеї в Лондоні. У короні англійських королів вставлені знамениті три чорні перлини.

Перли — щедрі дари тропічних морів

Золоте кільце перлина

Пройшли тисячоліття, але як і раніше слово «перли» в багатьох мовах означає «чарівний, променистий, неповторний». Поети Риму, Візантії, Ірану, Китаю, Японії ще задовго до нашої ери оспівували у віршах їх красу і досконалість. Вони вважали, що лише краса жінки може порівнятися з красою перлів. В античній міфології намисто з перлин було символом подружнього щастя. Через тисячорыччя і в середні віки, і в епоху Відродження розшите перлами сукня служила вінчальним нарядом для наречених. А женихи на знак любові дарували своїм обраницям обручки з перлиною. Найдорожчими вважалися крупні овальні перлини. Їх на Русі називали «перловими огірками». Круглі не обкатані перли нарекли «рижиком». Невеликі величиною з горошину або круглі перлини називалися «каргаполочками». Не менш різноманітні за кольором і розміром річкові перли. Серед жителів російської Півночі існує думка, що перли треба шукати в тих місцях, куди заходить царська риба — сьомга. Це і породило повір'я про те, що перлина нібито зароджується в її зябрах. Перли володіють масою цілющих властивостей. У Індії це один з шанобливих каменів. Так, на думку індійських ріші, до складу перлів входять найважливіші елементи: Вода, Повітря і Земля, що обумовлює його охолоджуючий ефект і заспокійливу дію. Перли підвищують життєвий тонус і силу. Згідно іншим повір'ям, перли приносять тільки щастя, багатство і радість, і є щасливим талісманом. Від стародавніх астрологів і волхвів пішло повір'я, що перли — щасливий камінь  для тих хто народився під сузір'ям Риб. Особливо рекомендувалося носити його дівчатам і незамужнім жінкам незалежно від віку. Перли сприяють довголіттю, додають ясності погляду, оберігають від пристріту, дають можливість передбачити майбутнє. Кільце з перлами охороняє від злодіїв і нечесних справ.