Сучасні модні тенденції давно відкинули на задній план думку, що пирсинг носять лише представники андеграундних культурних течій. Тепер сережки прикрашають не лише вуха, і не лише прекрасних дам, але й стильних чоловіків, стираються забобони та домисли. Пірсинг стає яскравим доповненням індивідуальності та стилю.

Історія

З давніх часів, серед всіх народів і релігій, пірсинг ніс у собі важливе культурне, магічне, соціальне значення.

Золотий пірсинг 'Scorpio'

В Давньому Єгипті пірсинг вважався прикрасою, якої достойні лише вибрані, дочки фараонів носили інкрустовані дорогоцінним камінням золоті сережки у пупку, а кішок, у знак преклоніння та поваги прикрашали кілечками у вухах.

Солдати Давнього Риму робили пірсинг сосків, це вважалось символом мужності, відваги, доводило нечутливість до болю.

З Індії прийшов в наші широти пірсинг носа. На батьківщині він був знаком того, що жінка заміжня. А ось прокол язику в Індіі був привілеєм чоловіків, і символізував обіцянку мовчання.

Наш час

З течією історії модифікувався та розвивався пірсинг, набуваючи більш естетичного, декоративного значення. Мистецтво пірсингу міцно увійшло в моду, стало невід’ємною її частиною. З одного боку воно стало фетишем, еротикою, підкреслює красу і жіночність слабкого полу. З іншого – виражає протест, належність до певних субкультур, чи то новомодна емо-течія, чи то панк, усі важкі музичні напрямки. Це епатаж, демонстрація своєї індивідуальності, це агресія, скрита чи відкрита, це, може бути, просто яскравий імідж, устремління бути поміченим, щось змінити в своєму житті. В будь якому випадку це важлива деталь модного образу. Підібраний зі смаком Золотий пирсінг з топазомпірсинг виділить Вас серед оточуючих, підкреслить Ваш творчий початок, створить потрібний настрій, завершить стиль.

Ювеліри, слідуючи модним тенденціям, пропонують багато різноманітних пірсингових прикрас. Виготовляються кільця, булавки, нитки, стержні, голки, вироби багатьох форм і кольорів. Вони доповнюються дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням, перлами або діамантами.

Поради по вибору

При виборі прикрас придержуйтесь декількох порад:

- Золотий пирсінгЩоб запобігти алергічних реакцій на нікель, прикраси повинні бути зроблені зі сплавів, що містять палладій у якості лігатури та золото не нижче 585 проби (14К).

- Якщо прокол ще не загоївся, носить прикраси з пластику, титану, тефлону, ніобію, це прискорить процес загоєння і позволить запобігти багатьох ускладнень.

- Золоті прикраси, або прикраси з медичної сталі носіть лише коли прокол вже загоївся.

- Не використовуйте для пірсингу срібло, навіть якщо його зроблено давно, і він Вас не непокоїть.

- Купуйте спеціальні вироби для пірсингу, адже неправильно підібрана прикраса може травмувати ніжні ділянки Вашого тіла.

- Робіть проколи лише в спеціалізованих салонах, адже в кустарних умовах можна занести інфекцію, отримати ускладнення у вигляді анафілактичного шоку, і навіть заразитися небезпечною хворобою – гепатитом В або ВІЛ-інфекцією!

- Ретельно виконуйте поради щодо догляду пірсингу, що дали Вам у салоні, це не займе багато часу, але дозволить безболісно і швидко загоїтися проколу.

Сподіваємося, що, прочитавши нашу статтю, Ви зацікавилися цим суперечливим, але все ж таки дуже красивим мистецтвом пірсингу. Нехай прикраси, що ви вибрали, зроблять Вас більш яскравими, сексуальними епатажними, справлять потрібне враження, прикрасять Ваш образ та доповнять Ваш імідж.

 

лдо