Золоте кільце раухтопаз

Димчастий кварц — раухтопаз (німець. rauch — «дим»), різновид кристалічного димчастого кварцу від сірого до темно-сірого і коричневого (але не чорного), обов'язково прозорий мінерал. Він може навіть цінуватися нарівні з топазами, проте всупереч загальній думці, раухтопаз не має ніякого відношення до топазу. Насправді, раухтопаз — застаріла назва. Разом з гірським кришталем, цитрином і аметистом, раухтопаз є найбільш цінним різновидом кварцу. Особливо красиві його золотисто-коричневі кристали з включеннями рутилу, які створюють ефект променів зірки, що розбігаються на всі боки. У природі іноді зустрічаються гігантські кристали димчастого кварцу вагою до декількох тон.

Синтетичного раухтопазу поки не буває (його природні запаси достатні), у ювелірних виробах із золота і срібла його не підроблюють, але він може коштувати неправомірно дорого.

Раухтопаз – камінь магії

Раухтопаз — камінь спокою і медитативного споглядання, він заспокоює дуже емоційних людей, позбавляє від ревнощів, образ і гордині. Цей мінерал розсіює негативні утворення й емоції, працює з підсвідомістю. Як талісман раухтопаз захищає від магії. Завдяки цьому каменю досягається вищий стан трансу — нірвана, стан, до якого прагнуть всі йоги і східні мудреці. Таким чином, раухтопаз сміливо можна назвати каменем споглядання, при цьому здатним відвести свідомість в нікуди.

Золотий кулон раухтопаз

Містики вважають, що раухтопаз допомагає піднімати думки з темноти підсвідомості в область осяяння і над свідомості. Буддисти називають цей мінерал — «каменем Будди». Медитація на цьому камені виводить психічні нечистоти, направляючи енергію у вищі шари чакр, проте для цього потрібно дуже довго дивитися на кристал через засвічену свічку.

Раухтопаз — один із самих «енергетичних» темних каменів світу, який до того ж використовується як амулет, що приносить багатство людині.

Стародавні індуси вірили, що раухтопаз виводить з організму негативну енергію і шлаки. Індійські легенди розповідають про чашу із цілісного кристала димчастого кварцу, яка виліковувала людей від будь-яких хвороб. Вважається, що прикраси з димчастого кварцу нейтралізують злість і навіть знімають дратівливість.

Раухтопаз допоможе позбавитись від стресу і болю. Той, хто носить камінь, може поліпшити функцію нирок, підшлункової залози, поліпшити свою сексуальну енергію, а так само підвищити відтворну функцію. Вважається, що камінь раухтопаз захищає від пристріту і божевілля, а також допомагає при безсонні.

Різностороннім якостям цього чудового мінералу можна дивуватися, а можна придбати й носити із задоволенням, вкладаючи в магічні властивості димчастого кварцу саме ті якості, які ви від нього чекаєте отримати. Саме людина із сильним характером зможе направити унікальні якості раухтопазу на поліпшення духовного і матеріального добробуту господаря.