Золота підвіска рубін

Рубін  це один з чотирьох найбільш дорогих ювелірних каменів. Рубін є прозорим різновидом мінералу корунду, оксиду алюмінію.

У групу корунду, вірніше, в цей мінеральний вид, входять найбільш цінні з коштовних каменів: рубін, сапфір, падпараджа, зірчастий рубін, зірчастий сапфір. Корунди по праву належить до групи коштовних каменів — їх відрізняє висока твердість (9 за шкалою Фрідріха Мооса), різноманітність і краса забарвлення, астеризм.

Колір - червоний рубін, яскраво-червоний, темно-червоний або фіолетово-червоний. Названий рубін від латинського ruber  червоний. Найбільш цінуються рубіни червоного кольору, чисті («голубиної крові») з легким фіолетовим відтінком. Рубін міняє свій колір кожні 1000 років і досягає повної досконалості тільки через 7000 років.

Італійці особливо яскраво забарвлені, крупні рубіни з дивовижним блиском називають карбункулами. Мабуть, що Теофраст і Пліній під тією ж назвою описували саме рубін. В античному світі рубін називали ще антраксом, що означає вугілля, що "горить". На Сході рубін з давніх часів був найбільш цінним коштовним каменем. Його назва перекладається з санскриту як «цар самоцвітів».

Батьківщиною найкрасивіших і крупніших каменів є Бірма. Прекрасні рубіни вагою в багато карат знаходяться в скарбницях індійського раджі і шахів Ірану.

Стихія – Вогонь

Золоте кільце сапфір рубін

Рубін  камінь влади, сили і бурхливої енергії, пов'язаної з кармою інших людей, сильних і яскравих. Яскраво-червоний, чистої води рубін, укріплює сили, проганяє тугу і захищає від злих чар, зміною відтінків кольору попереджає свого власника про близьку небезпеку. Занурений в отруєне пиття або піднесений до вістря отруєного кинджала, рубін міняє свій колір, чим попереджає свого власника від біди.

Дратівливим і нестриманим людям, як талісман, рубін небезпечний, оскільки вплив його може підштовхнути на необдуманий вчинок, увергнути в непоправне, підсилити природну жорстокість. Для недобрих від природи людей  це злий демон, вплив якого стає фатальним. Навпаки, рубін показаний людині боязкій, соромливій, бо розвиває холеричний темперамент, додає волю до перемоги, жене смуток. Вважалося, що якщо носити прикраси з рубіном в підвішеному вигляді  означає бути великим серед людей, гідним їх пошани.

Рубін сприяє потягу до великого. Як і Сапфір, буває зірчастим: мінеральні включення, паралельні граням кристала, нерідко перетинаються під кутом 60 градусів, утворюючи 6-променеву зірочку. Це містичний камінь, пов'язаний з таїнствами позамежного миру.

Він дозволяє власникові знаходитися в цілковитій безпеці навіть серед ворогів, нагороджує невразливістю, але для цього камінь потрібно носити під одягом на тілі і бажано ніколи з ним не розлучатися. Рубін залагоджує спори, управляє любовними бажаннями, оберігає від шкідливого чарівництва, виправляє поганий настрій, позбавляє від засмучень і печалі. Камінь насичених тонів позбавляє від нічних кошмарів.

Рубін підвищує відповідальність в людині і сприяє лідерським устремлінням, позбавляючи власника від комплексів неповноцінності і невпевненості. Він народжує любов і тяжіння до великого, будь то наука, мистецтво, військова справа і ін. Про рубін взагалі мовиться, що він дає силу лева, безстрашність орла і мудрість змії. Рубін - камінь тих, хто хоче добитися в житті багато чого, і він підтримує в цьому господаря, якщо той не володіє суєтною пихатістю і розуміє, що великі цілі — цілі досягнення щастя для інших людей.

Магічні і лікувальні властивості

Рубін рекомендується при паралічі, захворюваннях анемії, запаленнях, переломах і болях в суглобах і кісткових тканинах, астмі, слабкості серцевої діяльності, ревмокардиті, запаленні навколосерцевої сумки, запаленні середнього вуха, при хронічних депресіях, безсонні, артритах, хворобах хребта, хронічному запаленні мигдалин, ревматизмі. Кільця з рубіном знижують кров'яний тиск і сприяють лікуванню псоріазу. Допомагає при виснаженнях нервової системи, знімає нічні страхи, допомагає при епілепсії. Надає тонізуючу дію. Червоний яхонт-рубін в Середній Азії вважали таким, що зціляє епілепсію і чуму, якщо з'їсти його малу часточку. По вірменським повір'ям, покладений в рот рубін угамує спрагу, а кільце з рубіном  збереже від наслідків удару (мабуть, сучасного інсульту).

В'єтнамська медицина відносить червоний рубін до корисних при лікуванні захворювань серця і таких, що приносять радість.

Мудрі і великі про рубін

Сережки рубін

У трактаті про камені XIV століття, приписуваному Джону Мандевілю мовиться, що щасливий володар виблискуючого рубіна житиме в мирі і злагоді зі всіма людьми, що він не позбудеться ні земель, ні почестей і буде захищений від всіх небезпек. Камінь обереже його будинок, сад і виноградники від пошкоджень бурями. Але для цього слідувало носити камінь в оправі на лівій стороні тіла.

У російському лікарському Пораднику XVI століття про рубін сказано: яхонт червоний хто носить, страшних поганих снів не побачить, укріпить своє серце і серед людей поважним буде.

За типом світлового випромінювання Літотерапія вважає його сприятливим для роботи мозку і серця, таким, що благотворно діє на слабовільних людей, будить хоробрість, відповідальність, прагнення до лідерства і позбавляючи від комплексу неповноцінності.

Індійська астрологія називає рубін каменем влади, сили і бурхливої енергії, пов'язаним з кармою людей цілеспрямованих і яскравих. Цей згусток енергії укріплює сили, проганяє тугу і захищає від злих чар.

По Еліфасу Льові, головна містична властивість рубіна  народжувати потяг до великого. На руці благородної, етичної людини він веде його до перемог і великих подвигів, а простим людям дає щастя і любов, і, змінюючи свій колір, попереджає їх про небезпеку. Він захищає від злих духів, чар, укріплює серце, повертає втрачені сили, жене смуток, дає жінкам плодючість.