Золотий перстень сапфір

Назва сапфіра походить від грецького "sappheiros" - "синій камінь". По описах, кільце з сапфіром носив Олександр Македонський, відомо, що і Марія Стюарт теж носила подібне кільце. У Середній Азії Авіцена рекомендувала сапфір для очищення очей від крововиливів. За часів середньовіччя вважалося, що камінь заспокоює внутрішній жар, їм лікували чумні нариви, виразки. У Смітсонівському інституті знаходиться зірчастий сапфір дуже темного кольору, названий "Чорна зірка Квінсленду", знайдений в Австралії й довгий час використовувся власником для утримання дверей відкритими. Після того як було виявлено, що це не просто булижник, його обробили кабошоном і продали. Після обробки маса каменя склала 733 карати.

Сапфір - одна з найдосконаліших і щільніших структур мінералів. Хоча решітка заповнення простору в кристалі корунду й алмазу відрізняються, але структура обох мінералів щільна, високосимметрична, то й у результаті обидва мінерали тверді (алмаз корунд), безбарвні і яскраво виблискують. Абсолютно чистий корунд, що складається тільки з алюмінію і кисню, безбарвний (лейкосапфір). Він схожий на алмаз. Їх неважко сплутати.

До XIX ст. сапфірами називали всі сині камені, включаючи лазурит. У даний час за благородними різновидами корунду також закріпилася назва сапфірів, тільки кольорових. Найбільш цінними вважаються волошково-сині (кашмірські, бірманські і цейлонські) сапфіри. Сапфіри із зеленуватим відтінком (австралійські, кенійські) цінуються нижче. Особливий попит мають рідкісні зірчасті природні блакитні сапфіри (у них є й синтетичний аналог). Облагороджування корунду для поліпшення кольору, прозорості, проводиться шляхом термообробки, опромінювання або дифузії. Облагороджені камені вельми важко відрізнити від каменів з природним забарвленням. При обробці сапфіра застосовують ступінчасте, діамантове або комбіноване ограновування (діамантову вгорі, ступінчасту внизу). Менш прозорі камені, а також камені з астеризмом або ефектом котячого ока заокруглюють. Кольорові сапфіри можна сплутати з іншими мінералами і синтетичними матеріалами аналогічного кольору. Діагностика їх проводиться по фізичних властивостях і включеннях.

Лікувальні властивості

Сапфір допомагає при епілепсії, серцево-судинних захворюваннях, астмі, ревматизмі, захворюваннях хребта, болях у поясниці. Також він хороший при кровотечах, шкірних захворюваннях, діабеті, екземі, гарячкових станах, інфекційних захворюваннях, сепсисі, хворобах матки. Сапфір лікує хвороби нирок, сечового міхура і сечовивідних шляхів, сприяє розсмоктуванню каменів у нирках, допомагає в лікуванні діабету, надає седативну, заспокійливу дію, жене безсоння. Дуже корисний при схильності до алергічних реакцій.

Магічні властивості

Золоті сережки-гвоздики сапфір

Сапфір дає людині таємну владу над іншими людьми, але допомагає тільки сильним людям і альтруїстам. Егоїстам сапфір даремний. Цей камінь-талісман укріплює неформальну владу людини над іншими людьми, укріплює дух і є каменем вчителів високого рівня. Зірчастий сапфір талісман віри, надії і любові, що додає людині мудрість в досягненні наміченої мети. Сапфір дарує вірність, цнотливість, притягує друзів, народжує скромність і правдивість, відгонить ворогів видимих і невидимих. Як амулет і оберіг сапфір віджене страхи, збереже від обмов, неправедних судів, віроломства і зради. Камінь є талісманом ув’язнених, допомагає їм звільнитися і схиляє на їх сторону правосуддя. Він взагалі сприяє розкриттю будь-яких дверей, у тому числі й дверей життєвого просування, тобто відкриває людині шлях, пропонуючи багато варіантів особистого розвитку. Прикраси з сапфірами пом'якшують гнів богів і є одними з улюблених їм приношень. Камінь активізує духовність людини, надає натхнення і загострює сприйняття миру. Він зв'язує людину через спілкування з ангельською сутністю з усім космосом, з всесвітом і приводить до Бога.

Каміння і зодіак

Стрілець, Терези. Рекомендується купувати в чотирнадцятий день місяця за місячним календарем.