Золоте кільце діамант

 

Це один з найбільш значущих факторів, які необхідно враховувати при виборі діаманту. Найціннішими вважаються безбарвні камені - еталони, що не мають жовто-коричневого відтінку, так званого нацвіту, інтенсивність якого і визначає групу кольору діаманта.

Система GIA (Гемологічний Інститут Америки) - є визнаною у світі за оцінкою діамантів, відповідно до її вимог, колір характеризується від D до Z, по вітчизняних технологічних вимогах — від 1 (безбарвний) до 9 (коричневий). Нижче приведена таблиця, у якій указано дві шкали оцінок, - вітчизняна й міжнародна:

Класифікація по ТУ N 117- 4.2099-2002

>0,29 ct >0,30 ct GIA Опис
1 1
2
D
E
блакитно-білий
2 3 F З ледве помітним відтінком
3 4
5
G
H
З незначним відтінком жовтизни сірувато-білий, жовтувато-білий
4 6
7
I Білий з ледве помітним кольоровим відтінком
5 8 (1-5) K-L Блідо-жовтуватий
6 6 (1) M-N Жовтуватий відтінок
7 9 (1-4) O-R
S-Z
Жовтуватий відтінок
Жовті

Оцінку кольору діаманта виконують досвідчені фахівці, шляхом порівняння коштовного каменя з еталонними каменями при спеціальному освітленні і збільшувальних приладах до 10 разів.

Кольори D, E і F - виключно добре, і їх можна назвати «безбарвними» або «рідкісними білими», як їх часто описують діамантові дилери.

Кольори G, H, I і J також хороші, і всі вони відносяться до групи «майже безбарвних».

В кольорах K і L є відтінок жовтого або коричневого, але «правильна» оправа з білого золота або платини допоможе Вам замаскувати присутність незначного відтінку.

Золота каблучка з діамантом

В кольорах M – Z все більш помітно жовтуваті або коричневі відтінки кольору; професіонали називають часто подібні алмази «кейп» (cape).

Кольори D – J, очевидно, вигідніші з погляду інвестицій, чим камені кольору K – Z. Проте, це не означає, що діаманти з наявністю глибших відтінків непривабливі і небажані, разом з ними можна зробити прекрасні ювелірні вироби залежно від інших факторів якості ( ограновування, ваги, чистоти ) і «загальної індивідуальності»

Всі вищевикладені характеристики застосовуються при оцінці безбарвних діамантів. Мова не йде про рідкісні, природно забарвлених діамантів, які серед професіоналів називаються «фантазійними» або «суперфантазійними» (оранжеві, блакитні, жовті, коричневі і рожеві діаманти), які в природі зустрічаються досить рідко і цінуються дуже високо. Відмінний рожевий або блакитний діамант може коштувати сотні тисяч доларів за карат.

На закінчення, ми хочемо відповісти на питання:

Яку оправу вибрати для діаманта: з білого або жовтого золота?

Колір металу оправи може вплинути на сприйняття кольору каменя, як в кращий бік, так і в гірший.

Яскраво білий діамант слід носити в оправі з білого металу (біле золото, платина, паладій). Якщо Ви більше віддаєте перевагу жовтому золоту, то можливо виготовити альтернативу: кільце навколо пальця виготовляється з жовтого золота, а «головка», яка утримує камінь, – з білого. Якщо вся оправа виготовлена з жовтого золота, діамант не виглядає яскраво-білим, оскільки жовтий колір оправи відбивається в діаманті.

Оправа, повністю виконана з жовтого золота, допомагає приховати жовтизну жовтого діаманту, в той же час такі оправи можуть додати безбарвному діаманту небажаний жовтуватий відтінок.

Оправа - справа смаку кожного, проте, своїм клієнтам ми завжди рекомендуємо, щоб діамант був оточений білим золотом, а вже решта частини кільця може бути будь-якого кольору. Приклади таких моделей ви можете побачити в нашому каталозі кільця з діамантами.

 

 

sfsf