Золоте кільце топаз

Історія топазусвоїм корінням іде в глибину століть. Звідки відбулася назва каменя? Із цього приводу існують різні версії. Так, Пліній Старший в "Природній історії" згадує про золотистий камінь, званий їм топазом, який здобувався на острові Topazos (нині Zebirget) у Червоному морі. За іншою версією назва походить від санскритського "tapaz" - вогонь, що вказує на характерне забарвлення одного з найбільш цінних різновидів каменя.

Топаз – один з красивих ювелірних каменів, що привертають, перш за все своєю особливою внутрішньою грою світла, прозорістю, блиском і безліччю колірних відтінків. У нім можна знайти небесну блакить неба й золотисті кольори сонячного світла, іскристі відтінки вин і легку прозорість уранішньої роси. Топаз відноситься до острівних силікатів. Багато самоцвітів особливо в невеликих зразках або в ограновуванні, мають схожість з топазом. У природі топаз має колір: безбарвний, водянисто-прозорий, рідше блакитний, синій, синювато-зелений, винно-жовтий, бурий, рожевий. Зазвичай світлих відтінків. Бувають і поліхромні - коли різні ділянки каменя відливають різними кольрами. Прозорий, такий, що просвічує мінерал, має скляний блиск. Під впливом яскравого світла колір топазу може зблякнути й навіть зникнути.

Магічні властивості топазу

Примушує вдумливіше оцінювати «знаки» навколишнього світу, розвиває чуття і допомагає розкритися інтуїції. Як амулет топазрозсіює злі чари, допомагає зберегти красу, стимулює кмітливість і тому дуже корисний філософам. Додає чесність, об'єктивність, лібералізм. Привертає до власника дружбу, прихильність, повагу серед оточуючих. Приносить багатство і визнання. Сприяє оптимістичному погляду на життя. Топаз будь-якого кольору для чоловіків - мудрість, великодушність і інтелект, для жінок - краса і родючість. Топаз - камінь внутрішнього прояснення. Сприяє викриттю таємниць, охороняє від брехні.

Золоті сережки топаз

З його допомогою людина може впливати на інших людей, підпорядковувати їх собі, викривати підступи ворогів і інтриги. Вплив каменя допомагає бачити задуми ділового партнера або співбесідника й вчасно ухвалити правильне рішення. Крім того, топаз приносить багатство. Жовтий топазпідсилює здатність вселяти й впливати на свідомість тих, що оточують. Дає ключі до суті речей. Допомагає розкривати обман. Золотистий топаз за старих часів вважався талісманом, він проганяв гнів і невірність, сприяв безтурботній насолоді життям. Як амулет золотистий топаз - засіб боротьби з одержимістю і божевіллям. Допомагає від безсоння, оберігає від лихого ока. Крім того, за твердженням стародавніх магів, він усуває сварки, зберігає вірність слову. Блакитний топаз хороший для пристріту – при чому як для наведення, так і для захисту.

Топаз і зодіак

Топаз служить талісманом для Скорпіонів і Близнюків, а також хто народився в 8-ий і 16-ий місячні дні. Підходить для Раків. Терезам – треба дивитися індивідуально.

Лікувальні властивості

Топаз рекомендується при паралічі, захворюваннях крові, безсонні, артритах, хворобах хребта, хронічному запаленні мигдалин, анемії, запаленнях кісткової тканини. Топаз допомагає при епілепсії, екземі, хворобах матки. Прикраси з топазом показані при гострих депресіях, хронічній жовтяниці, гормональних розладах і хворобах залоз внутрішньої секреції. Топаз робить ефективнішою лікарську терапію. Він укріплює імунну систему і надає нові сили для боротьби з інфекціями. Для зміцнення імунітету – носити тривалий час. Топаз розвиває розум. Полегшує страждання від геморою. Корисний при безплідді. Використання топазу в зв'язках з іншими каменями істотно підвищує ефективність лікування хронічного захворювання.