Алмази продаються по вазі в каратах (ct). Відповідно, карат – одиниця ваги, а не розмір. Хотілося б підкреслити дане положення, оскільки багато хто думає, що камінь в один карат – це особливий розмір і що, наприклад, алмаз в один карат і смарагд в один карат повинні виглядати однаковими за розміром або зовнішніми параметрами. Але це не так.

Починаючи з 1913 року, більшість країн домовилися рахувати вагу карата рівним 200мг, або 1/5 грама, тобто це означає, що в одному грамі п'ять карат.

Співвідношення ваги і розміру

Масу діамантів вимірюють на спеціальних каратних вагах, а приблизно її можна визначити по діаметру каменя:

вес

По масі діаманти будь-яких форм діляться на три групи: дрібні (до 0,29 кари.), середні (від 0,30 до 0,99 кари.), великі (від 1,00 кари. і більш).

Ціни на алмази не збільшуються пропорційно вазі, чим камінь більший і якісніший (в усіх відношеннях), тим більше можливе непропорційне

зростання ціни за карат. Камінь вищої якості у два карати не коштуватиме у два рази дорожче за камінь в один карат – він може коштувати й у три рази дорожче, а діамант вагою 0,99 карата коштуватиме значно менше, чим діамант вагою 1,00 карата при однаковому кольорі і чистоті. Це пояснюється тим, що крупні діаманти зустрічаються набагато рідше, відповідно й вартість їх більше.

Проте, як ми вже згадували, ціна діаманта залежить від всіх чотирьох показників: вага, ограновування, колір і чистота діамантів.

 

іа