Золоте кільце цитрин

Цитрин, золотий різновид кварцу, завдяки своїй міцності й багатій колірній палітрі, широко використовується в ювелірних виробах. Це прозорий кварц всіх відтінків жовтого, золотистого, помаранчевого і коричневого кольорів. Сонячно-яскравий і легкий в обробці, ювелірні прикраси з цитрином прекрасно виглядають в будь-якому стилі, особливо виблискуючи й відбиваючись від полірованої поверхні золота. Хоча темніший, помаранчевий відтінок цитрину, який іноді називають Мадера (за кольором однойменного вина), вважається переважнішим, багато хто вибирає все-таки яскраві лимонні відтінки, що добре поєднуються з пастельними тонами.

Цитрин - символ світла, радості і гарного настрою

Його енергія подібна до сонця, що дарує тепло і життя. Цитрин - досконалий камінь для регуляції фізичного стану власника і його психіки. Вважається, що надмірно чутливим і ранимим людям особливо рекомендується носити прикраси з цитрином. Будучи могутнім провідником позитивної сонячної енергії в середу власника, він сприяє нормалізації відносин у сім'ї, роботі, навчанні. Цитрин наповнює свого власника теплом і добротою. Він талісман азартних людей: не підігріваючи їх темперамент, цитрин прагне забезпечити їм успіх навіть в ризикованих справах.

Золоті сережки-гвоздики цитрин

Енергетично цитрин – камінь успіху і позитивного настрою. Він сприяє нормалізації дружніх і споріднених зв'язків, а також робить людину красномовною, переконливою й привабливою. Це талісман політиків, публічних осіб, людей, зайнятих PR і зв'язками з громадськістю, тобто всіх, хто за родом діяльності постійно контактує з великою кількістю людей – їм понад усе підійде підвіска або кулон із цитрином. Ранимих і чутливих, лимонний кварц, робить більш практичними і раціональними, вчить здоровому розрахунку –він просто необхідний для отримання упевненості в собі і холоднокровності. Також цитрин може принести користь бізнесменам, особливо на початку підприємницького шляху, якщо проект зв'язаний з азартом і ризиком – тут допоможе перстень з яскраво-оранжевим каменем. Цитрин захищає свого господаря в подорожах і ділових відрядженнях, чим стає ще корисніше для ділових людей. Підійде цитрин і людям ,що займаються творчою працею: ювелірам, скульпторам, різьбярам по дереву, реставраторам, каменерізам. Крім того, він споконвічно допомагає фокусникам, ворожкам, ілюзіоністам. Астрологією цитрин рекомендований Левам, Близнюкам, Дівам.

Цитрин – камінь мудрості і спокою

Цитрин хороший для концентрації уваги, зосередженості. Астрологи Середньовіччя запевняли, що надітий на ніч перстень із цитрином дає спокійний сон, позбавляє від кошмарних сновидінь і поганих думок. Удень він зігріває своєю енергетикою тіло й душу.

Золотий кулон цитрин

З досьє:

Спочатку цитрин щиро вважали топазом – адже його яскравий лимонно-жовтий або світло-помаранчевий відтінок так нагадував колір одного з різновидів цього мінералу, відомого з найстародавніших часів! І не дивлячись на те, що прикраси з цитрином ще в Стародавньому Римі і Стародавній Греції учені і філософи носили його як талісман, що сприяв красномовству і визнанню, самостійної назви жовтий кварц не мав. Лише в середині 18-го сторіччя дослідник Валеріус виділив золотистий різновид кварцу як окремий вид – а це було непросто, адже топаз і цитрин часто зовні абсолютно невідмітні, і різниця лише в твердості, щільності та вазі, які у топазів відрізняються великою величиною. Тут і з'явився на світ термін «цитрин мадера» – так називали найбільш рідкісне і красиве забарвлення цього каменя, сонячно- помаранчеве, схоже на густий мед або апельсинове желе. Втім, бувають і інші цитрини – лимонно-жовті, повністю підтверджуючи своє позначення, що пішло від латинського «citreus», – лимонний; або оранжево-бурі, немов крапля янтарної смоли. А самий незвичайний різновид цитрину – аметист-цитрин або аметрин, поліхромний двокольоровий камінь, який, подібний до турмаліну, поєднує в собі цитринові й аметистові сектори.

Золотий браслет

З історії:

Чого тільки не робили з цього каменя в царській Росії – і ювелірні прикраси із цитрином для великосвітських модниць, і обрамлені у золото різні печатки, якими було прийнято запечатувати в 19-м столітті листи. У Південній Америці з цитринів виготовляли амулети, що охороняли своїх господарів від укусів отруйних змій; у Європі він придбав дивну славу талісмана шахраїв, персні з ним носили шулери, злодії і професійні картярі. Зараз же цитрин нарівні з іншими видами кварцу – знов на гребені хвилі популярності, блищить в найрізноманітніших ювелірних колекціях і особливо хороший у поєднанні з іншими кольоровими каменями, наприклад, аметистом, хризолітом або блакитним топазом. А найхарактерніші прикраси класу люкс придумала знаменита іспанська фірма Carrera у Сarrera: у колекції під назвою Sol у Sombra («Сонце і тінь») величезні круглі оранжеві цитрини «мадера» оточені золотими променями, і виблискують, ніби справжні маленькі сонечка.

Цитрини – найбільш світлі, радісні камені зі всього сімейства кварцових

Придбавши цитрин, ви разом з ним безумовно отримаєте новий заряд життєвої енергії і вірного друга, який здатний освітити сірі будні і в найлютіші морози нагадати нам, нещасним замерзлим мешканцям півночі, що все скороминуще, і ми ще вип'ємо до дна келих із смаком літа, що п'янить.