Бивень мамонта − слоняча кістка

Останнім часом дуже популярним стали вироби з бивнів мамонта. В Україні бивень мамонта зазвичай добре не зберігається, його знаходять в трухлявому і прогнилому стані. Найцінніший і якісніший бивень привозять з Сибіру. Бивень мамонта твердий (він додатково насичений солями і мінералами), білуватий або кольору сливок (жовтуватий, кремовий), жовтувато-коричневих і коричневих тонів, на ньому часто видно проявлена часом структура світлих і темніших смуг, що чергуються. Це викопний матеріал, бивні доісторичних тварин, дуже популярний у нашій країні виробний й ювелірний матеріал. Всі вироби з бивня мамонта на території СНД відносяться до категорії «національне надбання», тому, набуваючи справжніх статуеток або ювелірних прикрас з бивня мамонта, Ви не тільки вкладаєте свої гроші, але і збільшуєте добробут своєї країни. Бивень мамонта − найвдаліше вкладення Вашого капіталу. І сам матеріал, і вироби з нього із часом тільки дорожчатимуть. Ювелірний виріб з бивня мамонта дуже красивий і унікальний.

Відрізнити бивень мамонта від схожих матеріалів дуже легко. Бивень мамонта (нефарбований додатково) зазвичай має жовтуватий або коричневий колір або відтінок жирних сливок, тоді як кістка сучасного походження (кістка бика, ікло моржа, слоняча кістка) зазвичай білого кольору і може навіть злегка просвічуватися. Бивень мамонта матовий і непрозорий, він не просвічує навіть на тонких зрізах. Крім того, однією з характерних ознак діагностики є наявність ледве помітної сітки і волокон на поверхні викопного матеріалу: бивень мамонта не буває повністю однорідним за кольором, завжди помітна мікроструктура малюнка і кістки на поверхні.

З бивня мамонта можна виготовити брелоки, підвіски, камеї, статуетки. Такі подарунки дуже цінуються і з часом вони передаються з покоління в покоління.

2016 @Інтернет-магазин «3 Карата»

Усі права захищено. Використання матеріалів повинно супроводжуватись робочим посиланням на джерело.