Топаз: найулюбленіший доргоцінний камінь на планеті

Багатобарвний камінь топаз − камінь грудня давно визнаний улюбленцем королів і ювелірів. Сильним світу цього він здавна допомагав заручитися підтримкою підданих і вивести на чисту воду змовників, а майстрам − створювати дивовижні ювелірні прикраси, експериментуючи з як із золотом, так і сріблом, адже цей самоцвіт прекрасно гармонує з будь-оправою. Про прекрасних дам і говорити нема чого. Для жінок топаз беззастережно − стовідсотковий must have. Але вважати топаз тільки блакитним - це помилка, це камінь-веселка!

Хто, коли і як відкрив топази?

Перша інформація про топазі з'явилася ще 3 тисячі років тому, але до цих пір точної версії походження назви каменю немає. Його часто пов'язують за аналогією з санскритским «tapas», що перекладається як «тепло» або «вогонь». Разом з тим, існує гіпотеза, що вперше мінерал знайшли моряки, корабель яких доля закинула на острів Топазон (нині Zebirget) в Червоному морі, поблизу Ефіопії.

Набравши коштовностей, мандрівники не тільки успішно повернулися додому, але ще добряче розбагатіли. З тих пір мореплавці використовують камінь як талісман.

Цей мінерал, без сумніву, твердий горішок, адже 8 балів за шкалою Мооса − конкурентна якість навіть для алмазу. Ідеальна твердість каменю помітно ускладнює роботу ювелірів, але зате огранений мінерал перетворюється в дивовижний самоцвіт, який сяє фактично діамантовим блиском. Тому, часто замовники магазину 3 Карата, якщо бюджет не дозволяє замовити діамант обирають білі топази (лейко-топази) у якості вставки в заручальні каблучки.

Скільки коштує топаз?

За своєю красою огранений топаз мало чим відрізняється від елітних каменів, хоча належить до категорії напівкоштовних мінералів. В результаті порівняно невисока ціна (10-50 доларів за карат) в поєднанні з рідкісною вишуканістю забезпечує таким прикрасам незмінну популярність.

Дуже дорого коштує в основному рідкісний рожевий самоцвіт − від 500 доларів за карат. Якісні рожеві топази представлені в ювелірному каталозі 3 Карата.

Топаз прекрасно виглядає як в сріблі, так і в золоті будь-якого кольору, а також візуально і енергетично сумісний з іншими каменями. Особливою розкішшю віє від прикрас, де краса яскравого топазу підкреслена діамантовою розсипом. Втім, порівняно недорогі ювелірні прикраси з топазами, яких сотні в ювелірному магазині 3 Карата, обрамлені діамантами, цирконієм, камінням Сваровські − прекрасний вибір для цінителів ексклюзивної дизайнерської форми. Темно синій топаз Лондон за зовнішніми якостями, блиску і красою не поступається сапфірам. Але звідки такий незвичний колір? Читаємо далі!

Якого кольору бувають топази?

При згадці про топазі першою виникає аналогія з яскравою небесною блакиттю, не затьмареною іншими відтінками. Насправді ж гамма кольору мінералу просто вражає своєю різноманітністю. Найчастіше в природі зустрічаються безбарвні камені, які через близькість до земної поверхні просто вигоряють на сонці. Щоб надати їм характерний райдужний блиск, майстри проводять термообробку, покриваючи поверхню найтоншим шаром золота або титану.


Топаз голубий


Лейко-топаз (білий)

Природні топази з насиченою синявою − велика рідкість. Як правило, такі камені − результат умілих маніпуляцій ювелірів. Скажімо, знамениті лондонські та швейцарські яскраво- блакитні топази (топази Swiss) − поліпшена версія прозорих або блідо-блакитних каменів. А яскраво-сині або зеленувато-сині самоцвіти − «чаклунство» майстрів бренду London blue.


Топаз Імперіал


Винний (жовтий) топаз

Найціннішим і рідкісним визнаний рожевий топаз "Імперіал", а ще більше ексклюзивні оранжево-червоні камені зараховуються в розряд колекційних і музейних раритетів. Видобувають ці мінерали в різних куточках планети, але родовища найбільш цінних порід знаходяться в Бразилії, Пакистані, США, на Мадагаскарі й в Україні. До речі, саме на Волині в 1965 році був знайдений найбільший в світі 117-кілограмовий топаз. Він вразив своєю дивовижним винно-жовтим забарвленням. Величезні камені також знаходять на копальнях неподалік від Житомира. Винний топаз має колір дорогого французького шампанського.

Кому підходять топази за зодіакальним гороскопом?

Астрологи топаз називають каменем Листопада і однозначно радять його Скорпіонам і Стрільцям. Молодим представникам знаків він додасть мудрості і розважливості, а зрілим допоможе уникати емоційних крайнощів. Разом з тим, камінь не кожного відтінку підійде Тельцям, Терезам і Рибам, оскільки може вплинути на їхнє сімейне життя, краще обрати нейтральний блакитний колір. В інших випадках теж слід враховувати колір мінералів. Жовті камені − знахідка для Близнюків, Левів і Дів. Сині і зеленуваті відтінки підійдуть Ракам. Вогненним Левам і Овнам радимо придивитися до золотистих та червоних тонів. Земним Дівам і Козерогам краще обрати бузкові топази Містік, коричневі і білі. А от Вололіям варто придивитись до рожевих топазів та коралових "Імперіал".

Топази мають дуже позитивну енергетику і активно використовуються для створення різних амулетів, тому що залучають в життя достаток і удачу, допомагають в подоланні труднощів, підсилюють сексуальний потяг. Тому, вибираючи подарунок коханій людині, сміливо купуйте вироби з топазами, цей камінь підходить практично всім, буде доречний з будь-яким вбранням в будь-якій ситуації, саме тому його вважають найулюбленішим каменем на планеті!

Цікаві факти про камінь топаз: відео-огляд

 

Матеріал підготовлений редакцією блогу 3 Карата

Copyright ©Інтернет-магазин «3 Карата»

Всі права захищені. Використання матеріалів блогу має супроводжуватись робочим посиланням на джерело.