Магічні властивості гранату - червоного каменю любові та пристрасті

Через глибокий бордовий колір гранату приписували різні магічні і містичні властивості. Перси вважали ці камені королівськими, ними інкрустували корони правителів і дарували у вигляді сережок і кулонів фавориткам султанів і королів.

Містичні камені гранати: легенди і сучасність

Вважається, що головна магічна властивість червоних каменів − народжувати сильні пристрасні бажання, що часто обертається проти їх власників. Одне із стародавніх повір'їв говорить, що на руці людини, охопленої пристрастю, ювелірна прикраса з гранатом починає сильно блищати, оскільки наливається його кров'ю. Але, іноді пристрасть не завжди має негативний відтінок, іноді вона творча, змушує людину досягати вершин у професії й щастя в любові. Ми вже давно не живемо в середньовіччі, тому, варто брати під сумнів деякі повір'я, наприклад, про те, що червоні камені не підходять на заручини. Звідки з'явилося це повір'я − невідомо, можливо, через традицію не пов'язувати невинність заручин з сексуальним тяжінням. Ми живемо в час, коли пропозицію роблять після багатьох років цивільного шлюбу, тому, якщо ви знайшли ідеальну, красиву золоту каблучку з гранатом для заручин − вперед, тим більше, якщо, запитаєте скільки коштує гранат − повірте, недорого! Вважається, що вони оберігають від зради і гріховної пристрасті, допомагають висловити відчуття і емоції в словах або вчинках. Хоча все ж, не варто носити крадені гранати, втім, як і будь-яку чужу річ. Думка деяких астрологів про те, що гранати відносять до важких і не дуже «щасливих» каменів помилкова, оскільки, важливо вибрати «свій» камінь, який буде відповідати особистості, мріям і долі. Камені гранати пов'язують з честю і гідністю, з сильною енергетикою і активністю. Їх ще називають «каменями чесності», пристрасті й веселощів. Зеленому гранату, особливо в сережках, приписують захисні властивості під час подорожей і деякі цілющі властивості при високій температурі, при запаленні горла і при головних болях. Він нормалізує кров'яний тиск, згортання кров, використовується при лікуванні артритів, ревматизму і розумових розладів. Якщо прикраси з гранатів носити, не знімаючи, кажуть, що вона забезпечує своєму власникові гарний настрій, веселі й радісні думки.

Відомий дослідник магії натуральних каменів Бренда Найт у своїй книзі пише: «Червоні гранати − камені любові. Вони допомагають тим, хто не проявляє прудкості в любовних справах, зануритися в пучину пристрасті», для боязких чоловіків − аксесуар з гранатом просто знахідка! До речі, в знаменитому персні Соломона серед інших присутній цей камінь.

У XVI−XVII ст ст. гранати користувалися величезним успіхом в Російській імперії, їх навіть нарекли називати рубінами разночинного простолюду, тим самим, знизивши їх в розряд дешевих каменів. Але справедливість була відновлена відданою прихильницею гранатів − імператрицею Марією Федорівною (1759−1828 р.р.), дружиною імператора Павла I. Вона любила прикраси з гранатами в поєднанні з перлами і діамантами. І її, як жінку, дуже можна зрозуміти. Легенди і перекази свідчать, що з різновидів ювелірних виробів з гранатами бордовий альмандин відповідає за справи сердечні.

Гранат − камінь і амулет січня і Козерога

Згідно з офіційним реєстром Асоціації ювелірів Великобританії й Ірландії, для назв каменів, відповідних місяцях народження, темно-червоний гранат є каменем січня, тому, якщо у вашої коханої День народження у січні − не сумнівайтеся, розкішний аксесуар з гранатами її порадує! Про походження назви "гранат" є кілька версій. Однак більшість фахівців одностайно визнають, що латинське granatus (тобто подібне зернам) є головним утворюючим словом. Як носити гранати? Головний оберіг − перстень або браслет з гранатами в формі змії. Кільця з гранатом дарують на знак доказу дружби, пам'яті й вдячності − згадайте повість Олександра Купріна «Гранатовий браслет», де чоловік, який проніс велику любов до заміжньої жінки, подарував їй прикрасу із зелених демантоїдів. Але не відкладайте подарунок, не чекайте, поки кохана жінка вийде за іншого! Життя занадто коротке і дуже прекрасна, а гранат робить його яскравішим й більш насиченим подіями!

Камені Скорпіона, Водолія і ... Марса ...
Чому і як сильний камінь гранат підходить кожному знаку Зодіаку?

  • Вибуховим і неспокійним Овнам, а також усім, особливо чоловікам, амулет з гранатом допоможе стати добрішими, уникати конфліктів, залишити позаду страх і фобії.
  • На Левів гранат не справляє сильного впливу, проте представники зодіакального сузір'я Лева можуть відчути магічну дію каменю у вигляді гармонізації відносин з оточуючими і примирення з неідеальності цього світу.
  • Властивість врівноважувати буде корисною для Терезів і Близнюків, які постійно коливаються, і змінюють свої рішення, настрій і часом не можуть володіти собою.
  • Вважається, що гранати приносять відсутню душевність для людей, що народилися під сузір'ям практичної і розсудливої Діви, відмінно покращуючи настрій і гасячи неспокій.
  • Це на 100% камінь пристрасного і сильного знака Скорпіона і всіх, хто народився в листопаді! Сильні натури цілком здатні впоратися з енергетикою каменю і пустити його в свою користь − знайти лідерські якості, впевненість в собі і рішучість у вчинках. Також не зайвим буде для деяких представників цього знака погасити ревнощі, почати довіряти людям, і гранату під силу навчити цьому Скорпіонів.
  • Стрільці дуже люблять гранати і не дарма! Камінь гранат може стати сильним оберегом, який вбереже їх від різних життєвих негараздів і злих людей.
  • А ось Козерогам все по плечу, вони як танки, йдуть напролом до своєї мрії згідно акуратно складеного плану, мало хто вміє так віддаватися своїй справі й роботі. Можливо, Ной якраз був Козерогом, оскільки чітко виконав приписи Бога. За переказами, у нього була лампа з граната, можливо саме вона подарувала йому більше сил і впевненості у правильності побудови Ковчегу.
  • Для представників Водолія гранат − перший і головний помічник в «амурних» справах. Якщо ви ще в пошуку другої половинки або бажаєте налагодити відносини в сім'ї − золоті кулони з гранатами сприятимуть гармонії з протилежною статтю, подарують своєму господареві відчуття любові й відданості.
  • Представникам Риб радять використовувати талісмани з гранатом в якості лікування від тиску, для загоєння ран і проти вірусних захворювань. Для жінок знака Риб він стане хорошим антидепресантом, але разом з тим може дати певну легковажність і безтурботність. І це також стосується дії цього мінералу на Рака і Тельця.

Сучасні астрологи не настільки одностайні, як їх стародавні колеги, і радять носити червоні гранати всім, хто народився під знаком Козерога (22 грудня − 19 січня). Гранат охороняє і тих, хто народився 21 лютого, 31 березня, 5, 10 і 19 квітня, 11 і 30 травня, 10 і 24 липня, 20 серпня, 29 вересня, 1 жовтня, 14,15 і 21 листопада.

Текст підготовлено відділом контенту інтернет-магазину 3 Карата ТМ.
Використання тексту можливо тільки за діючого посилання на цю сторінку.

©3Карата інтернет-магазин | Усі права захищено

Джерела:
журнал «Ювелірний огляд»
Вікіпедія
Бренда Найт «Магія самоцвітів і ювелірних виробів для любові і влади»