Циркон, цирконій кубічний та фіаніт - одне й те ж?

Найчастіше від покупців можна почути питання: чим циркон в ювелірних виробах відрізняється від фіаніту, в чому різниця між кубічним цирконієм і фіанітом чи це різні назви одного й того ж каменю? Спробуємо детально відповісти на ці питання і охарактеризувати ці два різних кристали.

Циркон − крихкий брат діаманту

Необроблений камінь 'циркон'
Необроблений камінь «циркон»
Помаранчевий кристал циркону в слюдистій породі
Помаранчевий кристал циркону в слюдистій породі
Необработанный камень 'циркон'
Циркон огранений
Оранжевый кристалл циркона в слюдистой породе
Кольори циркона
Необработанный камень 'циркон'
Кубічний цирконій
Оранжевый кристалл циркона в слюдистой породе
Кристал цирконію до ограновування

Циркон – в перекладі з перської – золотий колір, це природний мінерал спокійних золотисто-коричневих, медових відтінків. Камінь магматичного походження, зустрічається в гранітах, пегматитах, з характерним діамантовим блиском. Історично циркон вважається «меншим братом алмазу», через те, що він менш міцний. Саме через крихкість кристалу необхідне дбайливе ставлення до нього.

Головними родовищами ювелірного природного циркону вважають Норвегію, Цейлон, Мадагаскар, Таїланд, Шрі-Ланку та Австралію.

Камінь буває різних відтінків і прозорості. Його кольорова гама – від золотисто-коричневого до чорного – залежить від домішок, які містяться в мінералі.

Синоніми циркону: гіацинт, матарскій алмаз, малакон, жаргон, старліт.

Циркон – так до кінця не вивчений та гідно не оцінений камінь, нажаль втратив свою колишню славу і популярність природного замінника діаманту, як тільки на зміну йому прийшов синтезований в лабораторіях цирконій, він же фіанит.

Чому ми любимо вироби з фіанітами?

Все просто – гарно і недорого! Зараз використовується кілька назв даного каменю – це залежить від країни виробника: кубічний цирконій (CZ) або CZ Dimond, Джеваль (Швейцарія), діамонеск (американський виробник), Swarovski zirconia (брендової торгової марки SWAROVSKI GEMS™). І тільки на території пострадянського простору залишилася назва фіаніт, в честь його винахідників. Хоча найчастіше виробники, з якими співпрацює 3 Карата використовують американський цирконій, оскільки він набагато якісніше.

Цирконій, він же фіаніт – це кубічний окис цирконію, іншими словами, синтетичний цирконій, отриманий в 1972 році винахідниками ФІАН (Фізичного інституту академії наук СРСР ім. Лебедєва). Цей кристал виявився успішної розробкою. Завдяки своїм високим властивостям, таким як внутрішня дисперсія, висока переломлюваність світла і твердість, кубик цирконію не поступається діамантам.

Класичною прикрасою є прозорий фіаніт в золотій оправі.

Зараз створюють фіаніти більше 10 кольорів, як імітацію рубіна, гіацинта, смарагду, додаючи певні хімічні речовини для потрібного відтінку. Фіаніт червоного, зеленого, блакитного відтінків відмінно гармонує із золотом та сріблом. Особливо користуються попитом каблучки з цирконієм у вигляді кольорових квітів.

Навіть не сумнівайтеся, – золоті сережки з кубічним цирконієм, кулони з фіанітами шпильки або пірсинг, дозволять завершити бездоганний і величний образ. Ми впевнені, що на нашому сайті будь-яка модниця зможе обрати собі прикрасу.

Саме завдяки дешевизні і схожості за якістю з діамантом, кубічний цирконій є безцінним винаходом для ювелірної промисловості, а прикраси з фіанітом (цирконієм), напевно, є в скриньці кожної жінки, адже їх можна знайти в будь-якому ювелірному магазині.

Swarovski – кристал, який завоював світ

Золоте кольє шайба з кристалами Swarovski 'Night'

Одним з лідерів світового ювелірного ринку прикрас з фіанітами є компанія SWAROVSKI GEMS™ (Сваровські). Компанія використовує унікальну технологію і добавки, які є промислової таємницею.

На кожному камінці кубічного цирконію SWAROVSKI вигравірувано лазером «SWAROVSKI ZIRCONIA», як знак якості та гарантії. Гравіювання можна побачити тільки за допомогою лупи, але, ми запевняємо вас, що воно жодним чином не впливає на красу каменю. У зв’язку з дотриманням прав торгової марки і абсолютно унікальною технологією виготовлення і обробки кубічного цирконію, кристали Сваровскі некоректно називати фіанітами.

Бренд Сваровскі дуже популярний не тільки в Європі та Америці, за опитуваннями, у великих містах України – Києві, Дніпропетровську, Одесі та Харкові – 70% населення знають про таку торгову марку. Тому прикраси з цими камінчиками не вимагають окремої реклами. Деякі з наших виробників мають сертифікати офіційних партнерів компанії Swarovski, тому постачають свої прикраси спеціальної додаткової биркою. Звертаємо вашу увагу на 2-3 топових моделі з цієї колекції за гарною ціною. Так, камені Сваровськи трохи дорожче звичайного куб. цірконія, але це того варто – блиск просто дивовижний!

Ми знаємо, що можна довго милуватися красою прикрас з фіанітом у вітринах або на сайтах магазинів, але по-справжньому проявляється їх блиск і «гра заломлення» тільки при дотику зі шкірою!

Стаття підготовлена інтернет-магазином «3 Карата» (с)